تجربه قبولی من از آیین‌ نامه رانندگی

تجربه قبولی آیین نامه رانندگی یکی از دوستان که لطف کردن برای ما این مطلب را فرستادند
حدود ۴ سال پیش وقتی تازه امتحان کنکور داده بودم، تصمیم گرفتم که برای گواهی نامه ثبت نام کنم. ولی آنقدر اون یک سال کنکور و درس خوندن برام سخت بود که حتی فکر این که بخوام یه صفحه روزنامه هم بخونم عذابم می‌داد. تنها چیزی که دوست داشتم یکم استراحت بود و بس. ولی از ی طرف دیگه ترجیح دادم قبل شروع دانشگاه و ترم جدید برم دنبال کارای گواهینامه‌ام تا خیالم از این بابت راحت بشه

قبولی در گواهینامه رانندگی

دو هفته بعد کنکور به یکی از نزدیک‌ترین آموزشگاه‌های شهر نزدیک خونمون مراجعه کردم. راهش زیاد دور نبود، فقط باید دو تا کوچه بالاتر از خونمون می‌رفتم و وقتی وارد آموزشگاه شدم حس عجیبی مثل خوشحالی و استرس داشتم. به خانم منشی گفتم برای ثبت نام اومدم. گفت مدارک میدونی چیه؟ گفتم نه، اگر میشه بهم بگید. اشاره کرد به تابلو اعلانات. ی برگه و خودکار از توی کیفم در اوردم و همه اصلاعات نوشتم. بعد گرفتن اطلاعات ثبت نام و این که باید چه مدارکی تحویل بدم اونجا را ترک کردم، سریع همه مدارک را آماده کردم، مبالغ را به شماره حساب‌هایی که گفته بودن واریز کردم و روز بعد تحویل آموزشگاه دادم.

ی سری آزمایش و معاینه هم بود که به خوبی و راحتی تونستم تمومش کنم. فکر کنم ۳ الی ۴ روز بعد بود که با من تماس گرفتن که برای کلاس تئوری باید می‌رفتم. روز و ساعت حضور در کلاس آیین نامه را بهم گفتن. جلسه اول سر کلاس آیین نامه من و چند نفر دیگه کتاب نداشتیم. مربی بعد از ورود به کلاس و حضور غیاب گفت: همه باید کتاب آیین نامه تهیه کنیم و این ی امر لازم و ضروریه. به همین خاطر همان روز مجبور شدم به کتاب فروشی که آدرسش رو بهم داده بودن برم و کتاب را بخرم. یادم میاد تا کتاب و حجمش را دیدم، سرم سوت کشید، داشتم شوکه می‌شدم.

من که به تازگی از شر کتاب‌های کنکور خلاص شده بودم و فکر می‌کردم از دست درس و دانشگاه راحت شدم باید باز شروع به خوندن می‌کردم و این برام خیلی سخت بود. به هر صورت و ترتیبی بود هفته اول کلاس آیین نامه را تمام کردم و توی امتحان اول آیین نامه برای بار اول رد شدم. اصلا برام ناراحت کننده نبود که توی این آزمون قبول نشدم؛ چون هم نتونسته بودم کل کتاب بخونم و هم خیلی‌های دیگه هم مثل من نمره قبولی را نیاورده بودن و مربی گفت باز باید امتحان بدیم.

متاسفانه باز باید مبلغی را به شماره حساب‌هایی که داده بودن واریز می‌کردیم. موقع اون رسید که برای بار دوم امتحان بدیم، خیالم راحت بود که حتما قبول میشم و خوشبختانه توی این مرحله هم نمره بالایی گرفتم و قبول شدم. شاید با خودتون بگید پس چرا یه دفعه من بچه درسخون شدم. راسشا بخاهید بعد امتحان اول دوستم بهم زنگ زد که بریم بیرون.

با اینکه اصلا حالش نداشتم قبول کردم و عصر همدیگه را دیددیم. با دوستم توی پارک نشسته بودیم و صحبت به امتحان کنکور کشید و پرسید الان چکار می‌کنی؟ براش موضوع کلاس‌های رانندگی و امتحان تعریف کردم. بهش گفتم که خیلی سخته ونمیدونم این دفعه چکار کنم؟ دوستم بهم گفت آخه پسر خوب کی الان توی این دوره میشینه کتاب و با اون حجم می‌خونه وقتی این قدر امکانات و راه‌های بهتر برای نمره گرفتن است. اولش فکر کردم داره در مورد تقلب صحبت می‌کنه! گفتم می‌دونی واقعیتش من توی شرایط سخت و درس‌های مدرسه را خوندم و تقلب نکردم این که‌ی کتاب کوچک. دوستم خندید و گفت نه منظورم تقلب نیست که!
الان توی اینترنت و سایت‌های معتبر بگردی می‌تونی کلی نمونه سوالات آیین نامه  سال‌های قبل با جواب‌های درست پیدا کنی، که اگر اون‌ها را با دقت بخونی به راحتی می‌تونی نمره قبولی که چه عرض کنم نمره بالاتری هم بگیری. بعدم گوشیشو درآورد و ی آدرس سایت معتبر و نمونه سوال بهم داد که خودش می‌گفت با خوندن ی دور از همین نمونه سوال‌ها همون بار اول قبول شده. شب وقتی رسیدم خونه بدون هیچ معطلی نشستم پشت سیستم و داخل سایتی که بهم داده بود شدم. واقعاً سایت خوبی بود، کلی نمونه سوال با جواب‌های درست داخلش بود که می‌تونستم با چند دور خوندن قبول بشم. هر چقدر جلوتر می‌رفتم بیشتر تاسف می‌خوردم که چرا زودتر با این سایت آشنا نشده بودم. شاید الان امتحانم رو داده بودم و سر کلاس‌های عملی بودم. همه سوالات سری اول آزمون آیین نامه دقیقاً داخل این نمونه سال‌ها بود.

با جدیت تمام، توی کمترین زمان ممکن که فکرش رو نمی‌کردم دیگه به سوالات مسلط شدم و با اطمینان خاطر سر جلسه حاضر شدم و تونستم موفق بشم. بعد از اون خودم برای کلاس‌های عملی رانندگی آماده کردم. به طور مرتب سر جلساتش حاضر می‌شدم. اما از اونجایی که قبلاً ی کم رانندگی از پدرم یاد گرفته بودم. توی همون مرحله اول امتحان شهر قبول شدم و بعد ۲ هفته گواهینامه‌ام برام اومد. الان که مدت‌ها از اون روزها می‌گذره هنوزم وقتی به روزهایی گرفتن گواهینامه می‌افتم رضایت و خوشحالی عجیبی از خودم دارم.

ان شالله شما هم از تجربه من استفاده کنید و توی همون مراحل اول آزمون قبول بشید و دیگه نخاید دوباره هزینه کنید.

شاید دوست داشته باشید بخوانید:  راحت ‌ترین کشورها برای گرفتن گواهینامه رانندگی  
برنامه تست آیین نامه ۱۴۰۱

آزمون شبیه سازی شده که می توانید قبل از ازمون اصلی خودتان را محک بزنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.