2 توصیه مهم هنگام تصادف

هنگام وقوع تصادف چه باید کرد

هنگام وقوع تصادف چه باید کرد؟ دراین قسمت از سایت درایوینگ به موضوع کارهای که در هنگام تصادف باید انجام ندیم می پردازیم, شما هرچقدر راننده خوب و قوی باشید ممکن است به علت بی توجهی یک راننده دیگر این مشکل برای شما پیش بیاید دراین مواقع بهتر است به این نکاتی که پایین اشاره خواهیم کرد توجه کنید و بهتر است که این کارها را انجام ندهید.

هنگام تصادف چه کنیم

ما سعی کردیم سوالاتی که بعد از تصادف برای شما پیش خواهد آمد دراینجا اشاره کنیم

توصیه مهم در هنگام تصادف

اگر تصادف کردیم چه کارهای نباید بکنیم

1- نباید حول شوید

در لحظه تصادف به علت حول و عصبانی شدن  میزان آدرنالین خون شما بالا می رود کنترل خود را از دست می دهید که متاسفانه می تواند خسارت های بیشتری برای شما ایجاد شود. در این لحظه بهترین کاری که باید انجام دهید این می باشد که حول نشوید.

در این مواقع باید آرامش خودر را حفظ کنید

شاید دوست داشته باشید بخوانید:  قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی

2- مطمئن شدن از سلامت خودتان و سرنشینان

مطمئن باشیم که خودمان و سرنشینان در امنیت کامل هستند با رعایت نکات امنیتی به آرامی از ماشین پیاده شویم.

اگر تصادف شما منجر به آسیب سرنشینان شده (چه ماشین خود یا ماشین مقابل )  اولین کاری که باید بکنید باید با نیروی های امدادی تماس بگیرید ( نباید در این مواقع خودتان کاری کنید که منجر به آسیب بیشتر سرنشینان می شوید )

در چنین مواقع ای بعد از تصادف مسائل و احتمالاتی پیش می اید که به پاسخ آنها خواهیم پرداخت.

اگر بعد از تصادف راننده مقصر فرار کرد چکار کنیم؟

در این مواقع نباید جلوی این فرد را با زور بگیرید چون ممکن است این فرد حول و یا ترسیده باشه و منجر به درگیری شود و این درگیری باعث خسارت های دیگری شود، بهترین کار گرفتن عکس یا یاداشت شماره پلاک خودرو راننده مقصر هست.

اگر بعد از تصادف راننده مقصر فرار کرد و نتوانستیم شماره پلاک را یاداشته کنیم چکار باید انجام بدیم ؟

با پلیس تماس گرفته مشخصات ماشین را همراه و شرح ماجرا را کامل توضیح دهید, پلیس با دوربین ها و وسایلی که در اختیار دارند فرد متخلف را پیدا می کنند در صورت پیدا نشدن با توجه به گزارش پلیس خسارت کامل بیمه به شما خواهد داد.

شاید دوست داشته باشید: دانلود کتاب ایین نامه رانندگی (رایگان)

قانون در برابر کسانی که بعد از تصادف فرار می کنند چطور برخورد می کنند؟

اگر در صحنه تصادف کسی آسیب نبیند فرار از صحنه تصادف جرم نیست اما بدیهی هست که راننده آسیب دیده با برداشتن پلاک خودور متخلف و شکایت از مراجع قانونی برای جبران خسارت اقامه دعوی حقوقی کند.( به عبارتی اینگونه تصادفات با فرض متواری شدن راننده مقصر ضمانت کیفری ندارد.)

اما اگر تصادف منجر به جرح یا فوت سرنشین یا راننده شود، فرار از صحنه جرم می باشد. و قانون به درستی در همچین مواقع ای سخت گیری کرده است.

در چنین مواقع ای درصورت اینکه شاکی هم رضایت دهد قاضی نمی تواند هیچ گونه تخفیفی بدهد.

نکته : اگر تصادف شما باعث راه بندان شود باید از صحنه تصادف برای محکم کاری در زاویه های مختلف عکس های باکیفیتی  بگیرید و ماشین را منتقل کنید ( چون در صورت ایجاد راه بندان به صورت جداگانه توسط پلیس جریمه خواهید شد)

توافق در تصادف رانندگی

اگر تصادف مجروهی نداشت و راننده فرار نکرد چکار کنیم ؟

شما باید ابتدا از صحنه تصادف عکس یا فیلم با کیفیت بگیرید و هردو طرف ماشین ها را برای جلوگیری از راه بندان به کنار خیابان انتقال بدید.

توافق در تصادف رانندگی

شما می توانید قبل از پلیس یا در حضور پلیس و تعیین مقصر به توافق برسید. فرد مقصر باید 2 مدرک شناسایی از خودروی ماشین یعنی کارت ماشین و بیمه نامه را به طرف متضرر بدهد. و فرد ضرر دیده کافیه یک مدرک شناسایی که همان بیمه نامه شخص ثالث می باشد به فرد مقابل بدهد.( یا می توانید کارت ماشین بدهید)

بعد از انتقال و ردو بدل کردن کارت ماشین و بیمه نامه شماره تماس همدیگر را گرفته و به بیمه جهت خسارت مراجعه کنید. (یا فرد مقصر برای جبران خسارت با هماهنگی هم به یک تعمیرکار رفته و هزینه را پرداخت می کند.)

نکته : به هیچ عنوان گواهینامه نباید ردو بدل شود.

در آخر ممنون خواهیم شد اگر تجربه ای در تصادف خودتان دارید در قسمت پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

برنامه تست آیین نامه ۱۴۰۱

آزمون شبیه سازی شده که می توانید قبل از ازمون اصلی خودتان را محک بزنید

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. واقعا جاده های بیابانی احتیاج به دوربینهای بیشتری دارد بنده تصادف کردم جرحی راننده پراید متخاصن فرار کرد و با بیتوجهی مثل یک گربه رفت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.