بعد از قرار دادن کتاب آیین نامه پایه سوم اینبار درسایت درایوینگ دانلود کتاب آیین نامه پایه دوم به صورت فایل pdf در پایین صفحه به صورت رایگان قرار دادیم. این کتاب 123 صفحه می باشد که در پایین فهرست و پیشگفتار این کتاب را مشاهده می کنید.

این کتاب جدید ترین کتاب موجود تا سال 1399 می باشد

دانلود کتاب آیین نامه رانندگی پایه دوم
گواهینامه رانندگی پایه 2

بخشهای از کتاب آیین نامه پایه 2

فهرست مطالب کتاب آیین نامه پایه دوم

عنوان فهرست مطالب

فصل اول: قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی

فصل دوم: رانندگی ایمنی

فصل سوم: آشنایی با خودرو و سرویس و نگهداری آن

فصل چهارم: آموزش کمکهای اولیه

فصل پنجم: فرهنگ رانندگی مراجع

پيشگفتار

پیش گفتار آموزش یکی از مهم ترین ملزومات در رفع معضل ترافیک می باشد. اگرچه عوامل متعددی در ایمنی ترافیک و بروز سوانح رانندگی نقش دارند ولی از سان و رفتارهای انسانی متاثر از وی، در بین سایر عوامل در ایمنی تردد نقش اساسی و مهم تری دارد.
بنابراین در کنار توجه به عوامل دخیل در ایمنی ترافیک، ض رورت دارد به عامل انسانی و فرهنگ رانندگی توجه ویژه ای بشود. با آموزش کاربردی به عامل انسانی می توان در نگرش افراد در خصوص نحوه رانندگی ایمن تحول اساسی به وجود آورد و از این طریق می توان گامی موثر در ارتقاء ایمنی ترافیک و کاهش تصادفات رانندگی برداشت.
به همین منظور پلیس راهنمایی و رانندگی در سال های اخیر به آموزش کاربران ترافیک توجه نموده و س عی کرده است با برنامه ریزی و تدوین کتب آموزشی و تشکیل کلاس های تخصصی برای گروه بندی انواع گواهینامه رانندگی، تحول در
حوزه آموزشی تمامی افراد استفاده کننده از راه اعم از پیاده یا سواره نموده و با تغییر نگرش افراد در حوزه مهندسی ترافیک و ایمنی راه، سوانح رانندگی را کاهش دهد. این موضوع مهم در سال های اخیر مشهود است و آمارها حکایت از کاهش تصادفات رانندگی دارد.
کتاب حاضر ویژه متقاضیان گواهینامه پایه دوم رانندگی تالیف گردیده تا مهم ترین نیازهای آنها را به قوانین و مقررات ترافیک، ایمنی راه و وسیله نقلیه تا حد امکان مرتفع سازد.
این کتاب در پنج فصل تهیه شده است. در فصل اول بخشی از قوانین و مقررات مورد نیاز هنرجویان آورده شده است. نحوه رانندگی ایمن در فصل دوم نگاشته شده است و سعی شده است احتیاطهای لازم و نکات ایمنی هنگام تردد در شبکه معابر برای هنرجویان تدوین گردد. در فصل سوم مطالب مفیدی در خصوص آشنایی با خودرو و نحوه سرویس و نگهداری آن آورده شده است. در این فصل، به تشریح موتور
دیزل و تفاوت های آن با موتور بنزینی، انواع سیستم های خودرویی و نحوه سرویس و نگه داری از قسمتهای مختلف وسیله نقلیه آورده شده است.
چکیده ای از روش های کمک کردن به آسیب دیده های سوانح رانندگی در فصل چهارم آمده است و در فصل پنجم فرهنگ رانندگی ایمن و رفتارهای اجتماعی در رانندگی تدوین شده است.

امید است هنرجویان با مطالعه دقیق کتاب و بکارگیری قوانین و مقررات و نکات ایمنی هنگام رانندگی، بتوانند گامی موثر در ارتقاء ایمنی رانندگی برداشته و بدین وسیله شاهد نظم و انظباط ترافیکی در شکبه معابر باشیم.
از تمامی کارشناسان و صاحب نظران، مدرسین، مربیان، هنرجویان و سایر متخصصان درخواست می شود نظرات و پیشنهادات خود را در راستای بهبود مطالب کتاب و اصلاح در چاپ های بعدی به مرکز صدور گواهینامه رانندگی ارسال نمایند.
در پایان از زحمات آقایان مهندس احمد صادقی و مهندس مهدی ارسنجانی که این مرکز را در تهیه و تالیف این کتاب یاری نمودند تشکر می گردد. همچنین از سایر مسئولین و کارشناسان محترم این مرکز که در این زمینه همکاری نمودند قدردانی می شود.

رئیس مرکز صدور گواهینامه رانندگی – سرهنگ هویدا تزار

فرمت : pdf

جدید ترین کتاب موجود آیین نامه رانندگی تا سال 99

دانلود کتاب آیین نامه پایه دوم
این مطلب را هم ببینید   عکس ها و نکات منتشر شده در اینستا گرام

2 نظر در “دانلود کتاب آیین نامه پایه 2

  1. داورزنی می گوید :

    سلام برای خواندن سوالات ایین نامه رانندگی پایه 2 که کتابش با پایه 3 فرق می کنه سوالاتشم فرق داره ؟

    • مجید می گوید :

      سلام و درود بر شما نه سوالات مخصوص ایین نامه پایه 2 و 3 می باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.