دانلود کتاب آیین نامه پایه 2

بعد از قرار دادن کتاب ایین نامه پایه سوم اینبار درسایت درایوینگ دانلود کتاب آیین نامه پایه دوم به صورت فایل pdf در پایین صفحه به صورت رایگان قرار دادیم. این کتاب 123 صفحه می باشد که در پایین فهرست و پیشگفتار این کتاب را مشاهده می کنید.

این کتاب جدید ترین کتاب موجود تا سال 1401 می باشد

دانلود کتاب آیین نامه رانندگی پایه دوم
گواهینامه رانندگی پایه 2

همچنین ببینید: آزمون های اصلی آیین نامه

بخشهای از کتاب آیین نامه پایه 2

فهرست مطالب کتاب آیین نامه پایه دوم

عنوان فهرست مطالب

فصل اول: قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی

فصل دوم: رانندگی ایمنی

فصل سوم: آشنایی با خودرو و سرویس و نگهداری آن

فصل چهارم: آموزش کمکهای اولیه

فصل پنجم: فرهنگ رانندگی مراجع

پیشگفتار

پیش گفتار آموزش یکی از مهم ترین ملزومات در رفع معضل ترافیک می باشد. اگرچه عوامل متعددی در ایمنی ترافیک و بروز سوانح رانندگی نقش دارند ولی از سان و رفتارهای انسانی متاثر از وی، در بین سایر عوامل در ایمنی تردد نقش اساسی و مهم تری دارد.

بنابراین در کنار توجه به عوامل دخیل در ایمنی ترافیک، ض رورت دارد به عامل انسانی و فرهنگ رانندگی توجه ویژه ای بشود. با آموزش کاربردی به عامل انسانی می توان در نگرش افراد در خصوص نحوه رانندگی ایمن تحول اساسی به وجود آورد و از این طریق می توان گامی موثر در ارتقاء ایمنی ترافیک و کاهش تصادفات رانندگی برداشت.

برای قبولی 100 درصد تضمینی پیشنهاد می کنیم این سوالات ایین نامه را تهیه کنید: سوالات آیین نامه ۱۴۰۱باجواب

به همین منظور پلیس راهنمایی و رانندگی در سال های اخیر به آموزش کاربران ترافیک توجه نموده و سعی کرده است با برنامه ریزی و تدوین کتب آموزشی و تشکیل کلاس های تخصصی برای گروه بندی انواع گواهینامه رانندگی، تحول درحوزه آموزشی تمامی افراد استفاده کننده از راه اعم از پیاده یا سواره نموده و با تغییر نگرش افراد در حوزه مهندسی ترافیک و ایمنی راه، سوانح رانندگی را کاهش دهد. این موضوع مهم در سال های اخیر مشهود است و آمارها حکایت از کاهش تصادفات رانندگی دارد.
کتاب حاضر ویژه متقاضیان گواهینامه پایه دوم رانندگی تالیف گردیده تا مهم ترین نیازهای آنها را به قوانین و مقررات ترافیک، ایمنی راه و وسیله نقلیه تا حد امکان مرتفع سازد.

این کتاب در پنج فصل تهیه شده است. در فصل اول بخشی از قوانین و مقررات مورد نیاز هنرجویان آورده شده است. نحوه رانندگی ایمن در فصل دوم نگاشته شده است و سعی شده است احتیاطهای لازم و نکات ایمنی هنگام تردد در شبکه معابر برای هنرجویان تدوین گردد.

در فصل سوم مطالب مفیدی در خصوص آشنایی با خودرو و نحوه سرویس و نگهداری آن آورده شده است. در این فصل، به تشریح موتور دیزل و تفاوت های آن با موتور بنزینی، انواع سیستم های خودرویی و نحوه سرویس و نگه داری از قسمتهای مختلف وسیله نقلیه آورده شده است.

چکیده ای از روش های کمک کردن به آسیب دیده های سوانح رانندگی در فصل چهارم آمده است و در فصل پنجم فرهنگ رانندگی ایمن و رفتارهای اجتماعی در رانندگی تدوین شده است.

امید است هنرجویان با مطالعه دقیق کتاب و بکارگیری قوانین و مقررات و نکات ایمنی هنگام رانندگی، بتوانند گامی موثر در ارتقاء ایمنی رانندگی برداشته و بدین وسیله شاهد نظم و انظباط ترافیکی در شکبه معابر باشیم.

از تمامی کارشناسان و صاحب نظران، مدرسین، مربیان، هنرجویان و سایر متخصصان درخواست می شود نظرات و پیشنهادات خود را در راستای بهبود مطالب کتاب و اصلاح در چاپ های بعدی به مرکز صدور گواهینامه رانندگی ارسال نمایند.

در پایان از زحمات آقایان مهندس احمد صادقی و مهندس مهدی ارسنجانی که این مرکز را در تهیه و تالیف این کتاب یاری نمودند تشکر می گردد. همچنین از سایر مسئولین و کارشناسان محترم این مرکز که در این زمینه همکاری نمودند قدردانی می شود.

رئیس مرکز صدور گواهینامه رانندگی- سرهنگ هویدا تزار

فرمت : pdf

جدید ترین کتاب موجود آیین نامه رانندگی تا سال 1401

فلش دانلود کتاب ایین نامه

دانلود کتاب آیین نامه پایه دوم

پیشنهاد می کنم بدون نیاز به خواندن کتاب ایین نامه از آزمونهای رایگان سایت استفاده کنید, برای استفاده از این آزمونها اپلیکیشن زیر را دانلود کنید.
3.9/5 - (72 امتیاز)
شاید دوست داشته باشید بخوانید:  قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی
برنامه تست آیین نامه ۱۴۰۱

آزمون شبیه سازی شده که می توانید قبل از ازمون اصلی خودتان را محک بزنید

نوشته های مشابه

‫9 دیدگاه ها

 1. خیلی جالبه مثلا ازمون انلاین این سایت میزنی سوالاتی که شکل دارن مثل تابلو ها سوالات میاد ولی هیچ شکلی نمیاد خالیه تصویر مثلازده این تابلو چیست فقط گزینه هاشو زده ولی هیچ تصویری نمیاد خخخخ واقعا این سایت معرکست

  1. سلام به خاطر سرعت سایت عکس ها یکم دیر بارگذاری میشه و یک مسئله دیگه شاید به خاطر سرعت اینترنت شما باشه- ممنون می شم اگه ازمونی می بینید عکس نداره در بخش خودش بگید که اگر مشکلی چیزی باشه راحتر بتونیم اصلاح کنیم
   ما تمام این ازمونها را به صورت رایگان برای استفاده شما قرار دادیم و این سوالات جزء سوالات اصلی امتحان ایین نامه می باشند ( استفادهخ کنید نتیجشم خواهید درید)
   موفق باشید

  1. س . کپی شناسنامه صفحه اول و دوم کپی کارت ملی کپی گواهینامه پایه سوم دوسال از گواهینامه پایه سه باید گذشته باشه ۷ قطعه عکس و مبلغ ۱۳۲۲۰۰۰ وجه نقد

 2. سلام برای گرفتن گواهینامه پایه دوم همین کتاب را بخونیم کافیه ؟ چیز دیگه ای لازم نیست ؟

  1. سلام اره همین را باید بخونید – در ضمن کتاب پایه سوم هم باید از قبل خونده باشید
   پیشنهاد می کنم برای اینکه راحتر گواهینامه پایه دوم بگیرید سوالات ایین نامه را بخونید دیگه لازم به خواندن کتاب ایین نامه پایه 2 یا 3 ندارید

 3. سلام برای خواندن سوالات ایین نامه رانندگی پایه 2 که کتابش با پایه 3 فرق می کنه سوالاتشم فرق داره ؟

  1. سلام و درود بر شما نه سوالات مخصوص ایین نامه پایه 2 و 3 می باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.