اتومبیل و اتومبیل رانی و تکنولوژی های جدید

تکنولوژی هوش مصنوعی در ماشین

تکنولوژی های جدید خودرو: بعد از گذشت 100 سال از روابط عاشقانه ما با ماشین ها, روز به روز ما به ماشین ها بیشتر وابسته می شویم. در سال 2001 تقریباً 40 میلیون اتومبیل در 35 کشور جهان تولید شده اند. در حقیقت، برای برخی افراد خودرو ها تقریبا ویژگی های انسانی را به خود اختصاص داده اند. و حتی نمی توانیم یک روز بدون ماشین خودمان را تصور کنیم.

تکنولوژی های جدید خودرو

اما ماشین ها، کامیون ها و موتور سیکلت ها بعد از گذشت این چند سال راه طولانی را طی کرده اند. و به دنبال ساخت اولین خودروهای سبک و مدرن در اواسط دهه 1880، بخش اعظم توسعه اولیه بیشتر تمرکز بر ساخت سریع و ارزان بودن انها بوده است. اما امروزه هر روز شاهد ماشین های هستیم که علاوه بر کیفیت سرعت اهمین ویژه ای برای ماشین های امروزی دارد.

تکنولوژی هوش مصنوعی در ماشین
تکنولوژی هوش مصنوعی در ماشین

ایمنی مهندسی خودروها

با این حال، در هر سال با مرگ و میر 1.2 میلیون نفر در سراسر جهان، به علاوه 50 میلیون آسیب دیگر، و تغییرات جوی که باعث نگرانی جهانی می شود، اکنون تحقیقات زیادی روی ایمنی و سوخت های جدید ماشین انجام شده است.

هرچند که حتی برخی از تحقیقات برقی و سوخت های زیستی نیز قصد دارند سریعتر روند کار را انجام دهند.

سفر با سرعت همواره پرخطر بوده است، زیرا موج دار پرچم قرمز که پیش از اولین اتومبیل ها بود، دلالت دارد. یکی از تحقیقات مهم در زمینه ایمنی در استفاده از فناوری های دیجیتالی در خودروها می تواند تا حدودی شما را از خطرات احتمالی و علائم جاده ای هوشیار کند.

استفاده از نرم افزار هوش مصنوعی مانند یک دستیاران برای شما می ماند تا رانندگی خود را کنترل کنند و اطمینان حاصل کنند که تلفن یا رادیو شما در یک لحظه حیاتی شما را منحرف نمی کند و حتی می تواند احساسات شما را برای کمک به رانندگی ایمن تر تشخیص دهد.

بیشتر تصادفات ناشی از گسل های انسانی و نه مکانیکی است و تحقیقات زیادی در مورد جنبه های رفتاری رانندگی از جمله تأثیر موسیقی سریع و چاقی انجام می شود.

تکنولوژی خودرو

برخی از پیشرفت های ایمنی هدف از بهبود دید شماست. رادار می تواند موانع مه را مهیا کند یا شما را در مانورهای پارکینگ دشوار راهنمایی کند، در حالی که سایر فناوری ها وسایل نقلیه پر طرفدار را می بینند که نمای شما را مسدود می کنند.

و پالایش کمربند ایمنی، کنترل پدال و لاستیک باعث می شود رانندگی نرم تر و ایمن تر شود. در صورت بروز لوزه، پیش بندهای هوشمند و سبدهای خرد (یا هود) به محافظت از رانندگان و عابران پیاده می پردازند.

به نظر می رسد که رنگ یک اتومبیل با اندازه ایمنی و با کمال تعجب در اندازه و شکل با ایمنی مرتبط است و SUV ها اغلب مورد انتقاد قرار می گیرند.

سوختهای آینده خودرو (تکنولوژی های جدید خودرو)

همچنین SUV ها به دلیل مصرف زیاد سوخت مورد انتقاد برخی قرار گرفته اند و گزینه های جایگزینی برای بنزین مبتنی بر سوخت های فسیلی، مانند روغن های گیاهی یا موتورهای هیبریدی، منطقه داغ تحقیقاتی هستند. برزیل در حال حاضر استفاده گسترده ای از اتانول حاصل از نیشکر است. سلول های سوختی بر اساس هیدروژن تمیز می سوزند، و موضوع یک تحقیق جدی است. مبدل های کاتالیزوری اکنون متداول هستند اما همچنان به عنوان مواد افزودنی سوخت ، همچنان تصفیه می شوند.

نواوری های جدیدی در مورد دزد و سرقت ماشین شده است، برخی از آنها با استفاده از ردیابی ماهواره ای و ارتباطات از راه دور، برای مبارزه با سرقت ماشین

این سیستم های ارتباطی همچنین می توانند در صورت تصادف، به طور خودکار به شما کمک کند،و در صورت هرگونه مشکل به پلیس رانندگی هشدار بدهد.

تصادفات باعث بوجود آمدن بسیاری از ترافیک می شود، اما بین وسایل نقلیه ارتباط ظریف تری وجود دارد که حتی در یک جاده واضح اما پر مشغله می تواند باعث ایجاد مشکل شود.

اینگونه موردها را می توان با استفاده از ابزارهای آماری که توسط فیزیکدانان تهیه شده است، مورد تجزیه و تحلیل قرار داد و اینها می توانند گزارشات راهنمایی و رانندگی تولید کنند که در زمان واقعی برای کاهش احتقان تغییر می کنند.

برای روان شدن ترافیک ها ربات های برنامه ریزی شده است و شاید روزی تمام این کارها این رباتها انجام دهند, اما با ابن همه تلاش های که می شود به همین زودی ها این اتفاق نمی افتد. احتمالا ترسناک به نظر برسد ولی شاید روزی این ربات ها به جای ما انسانها رانندگی کنند

شاید دوست داشته باشید بخوانید:  افزایش خرید و فروش خودروهای دست دوم در ایران
برنامه تست آیین نامه ۱۴۰۱

آزمون شبیه سازی شده که می توانید قبل از ازمون اصلی خودتان را محک بزنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.