دانلود کتاب آموزش مربیان پایه 3

دانلود کتاب آموزش مربیان آموزشگاه‌ های رانندگی پایه 3

دانلود کتاب آموزش مربیان آموزشگاه‌ های رانندگی پایه 3 موضوعی است که در این مقاله به آن می‌پردازیم. اگر شما هم از مربیان آموزشگاهی هستید که می‌خواهید اطلاعات خود را به‌روز کنید، منبعی بهتر از این کتاب آموزشی مخصوص رانندگان پایه 3 وجود ندارد. این کتاب شامل اطلاعاتی در مورد قوانین راهنمایی و رانندگی در شهر شما و همچنین نکات مفیدی برای رانندگی است که هنگام سوار شدن پشت فرمان باید آن‌ها را تمرین کنید. این کتاب که مرتباً به روز می‌شود، برای مابقی شغل رانندگی شما هم مفید خواهد بود.

کتاب آموزشی مربیان پایه سوم
کتاب اموزش مربیان پایه سوم

دانلود کتاب پایین صفحه

درکتابچه راهنمای رانندگان چه موضوعاتی وجود دارد؟

سوال واقعی این است، «چه چیزی در کتابچه راهنمای رانندگان نیست؟» از آنجا که این کتاب مهم توسط آژانس صدور گواهینامه منطقه شما صادر شده است، کتابچه راهنمای رانندگان منبع رسمی اطلاعات رانندگی برای رانندگان است. این کتاب دارای جزئیات نحوه دریافت گواهینامه رانندگی، قوانین مهم جاده مانند حق تقدم، نکاتی برای رسیدگی به شرایط اضطراری و موارد دیگر است.

همچنین دانلود کنید: کتاب ایین نامه پایه سوم

همیشه به روز بمانید

قوانین ارتجاعی هستند. همانطور که همه ما با پیدایش قوانین پیامک و رانندگی دیده‌ایم، در دنیای مدرن ما، فناوری همچنان بر رانندگی تأثیر خواهد گذاشت. شما همیشه به کتابچه راهنمای رانندگان منطقه خود دسترسی خواهید داشت، به این معنی که می‌توانید آخرین تغییرات را در صورت اعمال، مشاهده کنید. با دانلود کتاب آموزش مربیان آموزشگاه های رانندگی پایه 3 همیشه به روز خواهید بود.

راهنمای رانندگی منطقه خود را پیدا کنید

مهم نیست کجا زندگی می‌کنید، ما به شما کمک می‌کنیم تا به دفترچه راهنمای رانندگی ایالت خود برسید. علاوه بر تست‌های تمرینی I Drive Safely ، این جزوه‌ها راهی عالی برای آماده شدن برای رانندگان هر منطقه‌ای هستند.

آماده شدن برای آزمون تئوری

برای آماده شدن برای آزمون تئوری، آژانس راننده و خودرو (DVA) توصیه می‌کند که کد بزرگراه را مطالعه کنید. آژانس استانداردهای راننده و خودرو (DVSA) طیف گسترده‌ای از مطالب آموزشی رسمی را منتشر می‌کند. شما می‌توانید این کدها را از فروشگاه‌های کتاب خیابانی یا آنلاین خریداری کنید.

سوالات چند گزینه‌ای

برای آماده شدن برای بخش چند گزینه‌ای آزمون تئوری، باید به منبعی که در زیر توضیح داده شده است، مراجعه کنید.

کد بزرگراه

خواندن کد بزرگراه ضروری است. بسیاری از قوانین مندرج در این کدها، الزامات قانونی هستند و اگر از این قوانین پیروی نکنید مرتکب جرم کیفری شده‌اید. ممکن است جریمه شوید، امتیاز جریمه در گواهینامه به شما داده شود یا از رانندگی محروم شوید. در جدی ترین موارد ممکن است حتی به زندان هم فرستاده شوید.

مهارت‌های ضروری DVSA

آژانس استانداردهای راننده و خودرو (DVSA) کتاب‌هایی در محدوده مهارت‌های ضروری را تولید می‌کند. این کتاب‌ها همه چیزهایی را که برای یادگیری و حفظ مهارت‌های رانندگی ایمن یا سوارکاری برای زندگی نیاز دارید، به شما ارائه می‌دهد. دانلود کتاب آموزش مربیان آموزشگاه های رانندگی پایه 3 شامل:

بخش‌هایی از متن برای موتورسواران، یک کتاب الکترونیکی رایگان برای رانندگان خودرو و منابع کامل برای کمک به داوطلبان در یادگیری و اصلاح مشکلات خود.
پرسش و پاسخ برای تجدید نظر، از جمله تمرین برای مطالعات موردی.
توضیحات رسمی DVSA برای هر سوال تجدید نظر، به داوطلبان کمک می‌کند تا پاسخ را کاملا درک کنند.
داوطلبان می‌توانند:

اطلاعات پس زمینه در مورد هر موضوع را مطالعه کنند که به روشی آسان برای به خاطر سپردن ارائه شده است.
تمرین خود را بر اساس موضوع سفارشی کنند تا ببینند چقدر آموخته‌اند.
تست‌های آزمایشی نامحدودی بدهند که نزدیک‌ترین تجربه را به آزمون واقعی ارائه می‌دهد.
پیشرفت آن‌ها را در هر مرحله نظارت کنند تا دقیقاً دریابند که در کجا می‌توانند بیشتر پیشرفت کنند.

همچنین ببینید: برگزاری کلاس‌های آیین‌نامه رانندگی

نمونه‌ای از زمان پاسخگویی

در این بخش می‌خواهیم نکته‌ای مهم را در دانلود کتاب آموزش مربیان آموزشگاه های رانندگی پایه 3 به شما آموزش دهیم. به‌عنوان نمونه‌ای از نحوه شناسایی و واکنش در به یک خطر در حال توسعه، یک وسیله نقلیه پارک شده در کنار جاده را در نظر بگیرید. وقتی برای اولین بار آن را می‌بینید، هیچ کاری انجام نمی‌دهد. فقط یک وسیله نقلیه پارک شده است. اگر بخواهید در این مرحله به وسیله نقلیه پاسخ دهید، هیچ نمره‌ای نمی‌گیرید، اما هیچ نمره‌ای را هم از دست نمی‌دهید.

با این حال، هنگامی که به خودرو نزدیک می‌شوید، متوجه می‌شوید که نشانگر دست راست خودرو شروع به چشمک زدن می‌کند. این نشانگر شما را به این باور سوق می‌دهد که راننده وسیله نقلیه قصد دارد از آنجا دور شود، بنابراین خطر اکنون در حال توسعه است و پاسخ در این مرحله امتیاز می‌گیرد. روشن شدن نشانگر، حاکی از این است که وسیله نقلیه پارک‌شده وضعیت خود را از یک خطر بالقوه به یک خطر در حال توسعه تغییر داده است.

هنگامی که به وسیله نقلیه نزدیک‌تر می‌شوید، احتمالاً می‌بینید که وسیله نقلیه شروع به دور شدن از کنار جاده می‌کند. در این مرحله باید پاسخ دیگری داده شود. کلیپ‌های مختلف در آزمایش دارای علائم مختلفی هستند که نشان می‌دهد خطر در حال تغییر وضعیت خود است و اکنون شروع به توسعه کرده است.

دانلود کتاب آموزش مربیان آموزشگاه های رانندگی پایه 3 همچنین مهارت‌های پیشرفته‌ای را پوشش می‌دهد؛ مانند چگونگی پیش‌بینی آنچه که سایر رانندگان ممکن است انجام دهند و سپس نحوه واکنش در لحظه. یک منبع مفید برای رانندگان جدید و باتجربه، این کتاب را قبل از آزمون مطالعه کنید و حتی پس از دریافت گواهینامه، با آن مشورت کنید. این امر می‌تواند به شما کمک کند در آزمون رانندگی خود موفق شوید و زمینه را برای چندین دهه رانندگی ایمن فراهم کنید.

اگر بتوانیم یک توصیه ارائه کنیم، این است که تا آنجا که می‌توانید با راننده ناظر خود تمرین کنید. اعتماد به نفس به‌دست آمده از تجربه عملی پشت فرمان در تست واقعی جاده، به شما کمک می‌کند.

اطلاعات مربی حرفه‌ای رانندگی

 نقش مربی حرفه‌ای رانندگی، ارائه یک تجربه آموزشی به رانندگان یادگیرنده است که دانش، نگرش و مهارت‌های لازم را برای عملکرد کارآمد و ایمن یک وسیله نقلیه موتوری در جاده‌های عمومی ما ارتقا می‌دهد.  مربیان رانندگان معتبر باید ضمن حفظ تمرکز قوی بر ایمنی و کیفیت آموزش و نتایج ارزیابی، تخصص موضوع را هم ارائه دهند.

شاید دوست داشته باشید بخوانید:  3 اشتباه افراد بی‌احتیاط در خرید خودرو

 این امر را می‌توان از طریق ایجاد نگرش‌هایی که منجر به رفتار مشارکتی و مسئولانه در شبکه راه ما می شود، ایجاد عادات، دانش و مهارت‌هایی که یادگیرنده را قادر می‌سازد تا در محیط‌های متغیر جاده و شرایط آب و هوایی به رانندگان ماهری تبدیل شوند، ایجاد کرد.

 اطمینان از دانش و درک راننده یادگیرنده از قوانین جاده

دانلود کتاب آموزش مربیان آموزشگاه های رانندگی پایه 3 به رانندگان یادگیرنده، درکی از توانایی‌ها و محدودیت‌های خود به‌عنوان یک محرک می‌دهد تا یادگیرنده بتواند اصلاحات مناسبی را برای محدودیت‌های خود انجام دهد.  برای دستیابی به این موضوع، مربیان راننده معتبر باید:

 • هر محرک یادگیرنده را به عنوان یک فرد در نظر بگیرید
 • کنترل داشته باشید اما در عین حال همدلی نشان دهید
 • قابل دسترسی باشد
 • صبور باشد
 • ارائه بازخورد مناسب و سازنده
 • هر جا مناسب است تمجید کنید
 • دستورالعمل‌ها را ساده نگه دارید
 • عامل انسانی را در نظر بگیرید
 • همیشه الگوی خوبی باشد

دستورالعمل‌های آموزش راننده محیط کنترل‌شده

ما دستورالعمل‌های آموزش راننده محیط کنترل‌شده را در کوئینزلند ایجاد کرده‌ایم. این دستورالعمل‌ها با تمرین خوب برای رانندگان جوان هماهنگ است و در آموزش رانندگان محیط کنترل‌شده استفاده می‌شود. این دستورالعمل‌ها به مربیان راننده کمک می‌کند تا جلسات آموزشی را برای آموزش درک خطر، آموزش بینش، آموزش تاب‌آوری و غیره ایجاد کنند.

مقدمات ارزیابی

 قبل از اینکه داوطلب گواهینامه ارزیابی رانندگی را انجام دهد، مربیان معتبر راننده باید اطمینان حاصل کنند که تمام الزامات واجد شرایط بودن مشتری بررسی و تأیید شده است. کلیه مدارک مورد نیاز از جمله مدارک تکمیل موفقیت‌آمیز سوالات آزمون دانش، مجوز فراگیر داوطلب و دفترچه ثبت نام ارائه و تایید شده است. وسیله نقلیه ارزیابی باید از نوع مناسبی باشد و شرایط ارزیابی کلاس گواهینامه را داشته باشد. به کتابچه راهنمای ارزیابی گواهینامه رانندگی Q-SAFE کوئینزلند – رویه‌های ارزیابی آزمون رانندگی مراجعه کنید. این کتاب هم از دانلود کتاب آموزش مربیان آموزشگاه های رانندگی پایه 3 است.

 چک لیست‌های پیش ارزیابی

 مربیان معتبر راننده باید یک چک لیست پیش ارزیابی را تکمیل و حفظ کنند که تأیید می‌کند داوطلب گواهینامه برای ارزیابی عملی آماده است. این شواهد باید توسط مربی راننده به‌عنوان بخشی از تعهدات نگهداری سوابق، حفظ شود. چک لیست پیش ارزیابی باید شامل موارد زیر باشد:

 • جزئیات مشتری – برای مثال نام، شماره مجوز، تاریخ و غیره.
 • واجد شرایط بودن مشتری – برای مثال مجوز کلاس صحیح را برای دوره مناسب داشته باشید.
 • تناسب اندام متقاضی – برای مثال داروها / الکل، وضعیت پزشکی.
 • وظایف اداری – برای مثال هزینه‌ها / فرم‌ها.
 • سوالات آزمون تئوری – قوانین راه.
 • بررسی ایمنی خودرو قبل از رانندگی (خارجی و داخلی).
 • رویه‌های عملیاتی (شروع).
 • رفتارهای کم خطر رانندگی.
 • عملکرد وسیله نقلیه – برای مثال فرمان، ترمز، کلاچ، دنده، پیچ‌ها، گاز، موقعیت جاده، مشاهده/اسکن، آینه‌ها، سیگنال‌ها.
 • مانورها – برای مثال معکوس کردن، شروع به تپه، دور زدن، دوربرگردان، پارک معکوس.
 • خاموش شدن خودرو.

جمع‌بندی

 مربی راننده معتبر باید به‌طور کامل با اطلاعات مربوط به معیارهای عملکرد خاص که در Q-SAFE شرح داده شده است، آشنا باشد. Q-SAFE یک منبع ارزشمند و حاوی اطلاعات مهمی در رابطه با وظایف رانندگی است که باید توسط داوطلب گواهینامه برای اهداف ارزیابی انجام شود.  همه بررسی‌های عملکردی که در Q-SAFE شرح داده شده است، دارای یک نتیجه عملکرد تعریف‌شده است که به مربی معتبر رانندگی و راننده یادگیرنده جزئیات آنچه را که برای یک وظیفه رانندگی خاص انتظار می‌رود، می‌دهد.

برای دانلود کتاب آیین نامه آموزش مربیان کلیک کنید

برنامه تست آیین نامه ۱۴۰۱

آزمون شبیه سازی شده که می توانید قبل از ازمون اصلی خودتان را محک بزنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.