قوانین عجیب رانندگی در سراسر جهان ؟

قوانین عجیب رانندگی در جهان : در این قسمت از سایت درایوینگ در قسمت مطالب آموزشی سایت به قوانین عجیب و حتی خنده داری که در دنیا در مورد رانندگی هست می پردازیم. خیلی از این قوانینی که برای ما عجیب می باشد دلایلی دارند در مورد هر کدام از این قوانین به آن اشاره خواهیم کرد.

قوانین رانندگی عجیب در دنیا| درایوینگ
قوانین رانندگی عجیب در دنیا| درایوینگ

قوانین عجیب رانندگی در ژاپن

اولین قانون مربوط می شود به کشور ژاپن, در این کشور اگر راننده با ماشین آب گل آلود به عابران پیاده بریزد مبلغ 60 دلار جریمه می شوند.

طبق قوانین رانندگی و ترافیکی آنها چه با عمد و چه سهوا جریمه دارد به همین خاطر رانندگان در هنگام بارندگی باید دقت لازم را داشته باشند.

قانون دیگری که شاید برای ما خیلی عجیب باشد برای اینکه در ژاپن بخواهید ماشین بخرید باید به پلیس راهنمایی و رانندگی ثابت کنید که جای پارک دارید ( دراین کشور سیستم حمل و نقل عمومی بسیار پیشرفته و در دسترس می باشد بنابراین داشتن خودروی شخصی زیاد ضرورتی ندارد.

قوانین رانندگی عجیب درژاپن
پاشیدن آب روی عابر پیاده در ژاپن

از سوی دیگر، خرید خودرو در ژاپن یک کابوس است. فرآیند خرید با پرداخت 3 درصد مالیات بر مالکیت به علاوه 8 درصد مالیات بر فروش آغاز می‌شود. اما خریدار نمی‌تواند خودروی خود را به خانه ببرد، مگر اینکه دارای یک پارکینگ ثبت شده در فاصله 2 کیلومتری منزلش باشد.

به‌عنوان مثال، ساکن یک آپارتمان در مرکز توکیو باید برای اجاره پارکینگ ماهانه 90 هزار ین(حدود 838 دلار) بپردازد. سپس با در دست داشتن گواهی مالکیت پارکینگ، باید به پلیس محلی مراجعه کند و با پرداخت 2 هزار و 100 ین (حدود 20 دلار) فرم پر کند.

سپس پلیس ماموری را برای اندازه‌گیری پارکینگ می‌فرستد تا اطمینان حاصل کند فضای پارکینگ حتی یک میلیمتر کوچکتر از میزان اعلام شده نباشد. به همین دلیل است که تنها نیمی از خانوارها در بزرگ‌ترین و ثروتمندترین شهرهای ژاپن صاحب خودرو هستند. این در شرایطی است که جوانان ژاپنی تمایل چندانی برای گرفتن گواهینامه رانندگی ندارند؛ زیرا برای دریافت گواهینامه باید به مدت یک ماه آموزش ببینند که هزینه‌ آن 300 هزار ین (حدود 2800 دلار) است.

قوانین عجیب رانندگی در روسیه :

در کشور روسیه خودروهای که گل آلود و کثیف باشند اجازه رانندگی در شهر را ندارند, درصورت رعایت نکردن و آوردن اتومبیل کثیف به خیابانها تا 38 دلار امکان جریمه وجود دارد.

قوانین عجیب رانندگی در قبرس :

خوردن و آشامیدن در هنگام رانندگی در قبرس ممنوع می باشد – دستان راننده باید دائما روی فرمان باشد درصورت رعایت نکردن این موارد ضمن 4 نمره منفی جریمه مالی برای رانندگان خواهد داشت.

قوانین عجیب رانندگی در کشورهای اسکاندیناوی – ایسلند – سوئد :

چراغ های جلو خودروها و وسایل نقیله در این کشورها باید 24 ساعت شبانه روز روشن باشد. دلیل این امر به شرایط آب و هوای این کشور باز می گردد که بیشتر اوقات مخصوصا در فصل زمستان  آب و هوای تاریک و کم نوری دارد. و به سرعت می تواند شرایط آب و هوایی در این کشورها تغییر کند.

قوانین عجیب رانندگی در آلمان :

در این کشور توقف در اتوبان به علت سرعت بالای ماشین ها غیر قانونی می باشد, اگر در این کشور باک خودرو شما در اتوبان خالی شود تا 6 ماه از رانندگی محروم می شوید و حتی ممکن است به زندان بیافتید, و درصورت تکرار شدن تا 5 سال زندانی خواهد داشت.

این قانون به دلیل کاهش آمار تصادفات و همچنین احترام به حقوق شهروندان به تصویت رسید.

قوانین عجیب رانندگی در استرالیا :

دراین کشور چه مسافر و چه راننده بیرون آوردن دست و پا از پنجره ممنوع می باشد مگر راننده به قصد علامت دادن به رانندگان دیگر باشد. در صورت رعایت نکردن 237/69 دلار آمریکا جریمه خواهند شد.

قوانین عجیب رانندگی در کاستاریکا :

نوشیدن الکل دراین کشور برای رانندگان مجاز می باشد و قانونی بر منع کردن رانندگانی که الکل مصرف می کنند ندارند, اما در صورت مصرف کردن الکل زیاد و ناهشیاری مانند کشورهای دیگر جریمه می شوند.

قوانین عجیب رانندگی در یونان : کشیدن سیگار برای رانندگان ممنوع می باشد

قوانین عجیب رانندگی در اسپانیا: دمپایی لاانگشی در هنگام رانندگی در این کشور ممنوع می باشد و رعایت نکردن این امر باعث جریمه 225/51 دلار خواهد شد.

قوانین عجیب رانندگی در بلغارستان : در این کشور که برای ایمنی جاده ها  قانون سختگیرانه ای دارند, رانندگان باید در خودروی خود حتما کپسول آتش نشانی داشته باشند.

قوانین عجیب رانندگی در دانمارک : رانندگان قبل از حرکت باید حتما زیر خودرو را نگاه کنند تا مطمئن شوند کسی زیر ماشین نباشد. در صورت رعایت نکردن این امر, توسط پلیس راهنمایی و رانندگی جریمه خواهند شد.

قوانین عجیب رانندگی در هلند : در کشور هلند هرپلیس موظف است یک عروسک را همیشه به همراه خود داشته باشد تا درصورت وقوع حادثه ای که در آن کودکان وجود دارند به آنها هدیه دهند.

قوانین عجیب رانندگی در افریقای جنوبی:

در همه کشورها حق تقدم در جاده های آسفالت طبیعتا با راننده می باشد اما این امر در کشور افریقای جنوبی فرق می کند بدین ترتیب اگر گله گوسفند در جاده باشد راننده موظف هست تا عبور گله صبر کنند در صورت رعایت نکردن 500 دلار امریکا جریمه می شوند.

به نظر شما کدام یک از این قوانین رانندگی عجیب تر بود ؟

این مطلب را هم ببینید   نکات رانندگی در زمستان
اپلیکیشن تست آیین نامه به صورت آنلاین

آزمون شبیه سازی شده که می توانید قبل از ازمون اصلی خودتان را محک بزنید

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. چه عجیب ؟ عجیبت اینکه این قوانین در کشورهای هست که کشورهای پیشرفته ای هستند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.