قوانین عجیب رانندگی در سراسر جهان؟

قوانین عجیب رانندگی در کشورهای پیشرفته

قوانین عجیب رانندگی در جهان: در این قسمت از سایت درایوینگ در قسمت مطالب آموزشی رانندگی سایت به قوانین عجیب و حتی خنده داری که در دنیا در مورد رانندگی هست می پردازیم.

و عجیب تر اینکه این قوانین رانندگی در کشورهای هست که جزء کشورهای پیشرفته هستند مانند قوانین رانندگی عجیب در کشورهای ژاپن, روسیه, قبرس, اسکاندیناوی, ایسلند, سوئد, آلمان, استرالیا, یونان, اسپانیا, کاستاریکا, دانمارک, هلند, بلغارستان و افریقای جنوبی که در پایین در مورد هر کدام از این قوانین گفته شده است.

البته خیلی از این قوانینی که برای ما عجیب می باشد دلایلی دارند که در مورد هر کدام از این قوانین به آن اشاره خواهیم کرد.

قوانین رانندگی عجیب در دنیا| درایوینگ
قوانین رانندگی عجیب در دنیا| درایوینگ

قوانین عجیب رانندگی در ژاپن

اولین قانون مربوط می شود به کشور پیشرفته ژاپن, در این کشور اگر راننده با ماشین آب گل آلود به عابران پیاده بریزد مبلغ 60 دلار جریمه می شوند. (البته این قانون شاید برای ما عجیب به نظر برسد اما برای کشور پیشرفته ای مانند ژاپن به دلیل اهمیتی هست که به عابرین پیاده می دهد)

طبق قوانین رانندگی و ترافیکی آنها چه با عمد و چه سهوا جریمه دارد به همین خاطر رانندگان در هنگام بارندگی باید دقت لازم را داشته باشند.

قانون دیگری که شاید برای ما و کشورهای دیگری خیلی عجیب باشد اگر در ژاپن بخواهید ماشین بخرید باید به پلیس راهنمایی و رانندگی ثابت کنید که جای پارک دارید (دراین کشور سیستم حمل و نقل عمومی بسیار پیشرفته و در دسترس می باشد بنابراین داشتن خودروی شخصی زیاد ضرورتی ندارد.

قوانین رانندگی عجیب در ژاپن در مورد پاشیدن آب روی عابر پیاده
قوانین رانندگی عجیب در ژاپن در مورد پاشیدن آب روی عابر پیاده

از سوی دیگر، خرید خودرو در ژاپن یک کابوس است. فرآیند خرید با پرداخت 3 درصد مالیات بر مالکیت به علاوه 8 درصد مالیات بر فروش آغاز می‌شود. اما خریدار نمی‌تواند خودروی خود را به خانه ببرد، مگر اینکه دارای یک پارکینگ ثبت شده در فاصله 2 کیلومتری منزلش باشد. (حالا شما بگید قوانین ایران برای خرید سخته؟!)

به‌عنوان مثال، ساکن یک آپارتمان در مرکز توکیو باید برای اجاره پارکینگ ماهانه 90 هزار ین (حدود 838 دلار) بپردازد. سپس با در دست داشتن گواهی مالکیت پارکینگ، باید به پلیس محلی مراجعه کند و با پرداخت 2 هزار و 100 ین (حدود 20 دلار) فرم پر کند.

سپس پلیس ماموری را برای اندازه‌گیری پارکینگ می‌فرستد تا اطمینان حاصل کند فضای پارکینگ حتی یک میلیمتر کوچکتر از میزان اعلام شده نباشد. به همین دلیل است که تنها نیمی از خانوارها در بزرگ‌ترین و ثروتمندترین شهرهای ژاپن صاحب خودرو هستند. این در شرایطی است که جوانان ژاپنی تمایل چندانی برای گرفتن گواهینامه رانندگی ندارند؛ زیرا برای دریافت گواهینامه باید به مدت یک ماه آموزش ببینند که هزینه‌ آن 300 هزار ین (حدود 2800 دلار) است.

شاید دوست داشته باشید بخوانید:  10 نکته عجیب رانندگی در ژاپن ؟

قوانین رانندگی در روسیه: البته قوانین عجیب

در کشور روسیه خودروهای که گل آلود و کثیف باشند اجازه رانندگی در شهر را ندارند, درصورت رعایت نکردن و آوردن اتومبیل کثیف به خیابانها تا 38 دلار امکان جریمه وجود دارد. (البته دلایل این که 100 درصد متوجه شدید به خاطر تمیز نگه داشتن شهر می باشد که برای ما در ایران عجیب می باشد)

قوانین عجیب رانندگی در قبرس:

خوردن و آشامیدن در هنگام رانندگی در قبرس ممنوع می باشد- دستان راننده باید دائما روی فرمان باشد درصورت رعایت نکردن این موارد ضمن 4 نمره منفی جریمه مالی برای رانندگان خواهد داشت.( البته این قانون برای اکثر کشورها هست اما در مورد قبرس به صورت خیلی جدی و سختگیرانه این قانون اجرا می شود به همین خاطر ما کشور قبرس هم به این گروه قوانین عجیب رانندگی اضافه کردیم )

قوانین عجیب رانندگی در کشورهای اسکاندیناوی- ایسلند- سوئد:

چراغ های جلو خودروها و وسایل نقیله در این کشورها باید 24 ساعت شبانه روز روشن باشد. دلیل این امر به شرایط آب و هوای این کشور باز می گردد که بیشتر اوقات مخصوصا در فصل زمستان  آب و هوای تاریک و کم نوری دارد. و به سرعت می تواند شرایط آب و هوایی در این کشورها تغییر کند. (البته با شرایط این کشورها شاید قانون خوبی باشه اما 24 ساعته روشن بودن چراغ واسه ما عجیب به نظر می رسه و شما هم اجازه بدید که ما این کشورها را در قوانین عجیب قرار بدیم)

قوانین عجیب رانندگی در آلمان:

در این کشور توقف در اتوبان به علت سرعت بالای ماشین ها غیر قانونی می باشد, اگر در این کشور باک خودرو شما در اتوبان خالی شود تا 6 ماه از رانندگی محروم می شوید و حتی ممکن است به زندان بیافتید, و درصورت تکرار شدن تا 5 سال زندانی خواهد داشت.

این قانون به دلیل کاهش آمار تصادفات و همچنین احترام به حقوق شهروندان به تصویت رسید. (دیگه المانه و حقوق شهروندان برای این کشور خیلی مهم می باشد) برای ما به خاطر این عجیب می باشد که خیلی به شهروندانش احترام می زاره

قوانین عجیب رانندگی در استرالیا:

دراین کشور چه مسافر و چه راننده بیرون آوردن دست و پا از پنجره ممنوع می باشد مگر راننده به قصد علامت دادن به رانندگان دیگر باشد. در صورت رعایت نکردن 237/69 دلار آمریکا جریمه خواهند شد.

قوانین عجیب رانندگی در کاستاریکا:

نوشیدن الکل دراین کشور برای رانندگان مجاز می باشد و قانونی بر منع کردن رانندگانی که الکل مصرف می کنند ندارند, اما در صورت مصرف کردن الکل زیاد و ناهشیاری مانند کشورهای دیگر جریمه می شوند.

این قانون واقعا عجیبه نوشیدن الکل واقعا برای راننده خطرناک می باشد

قوانین عجیب رانندگی در یونان: کشیدن سیگار برای رانندگان ممنوع می باشد.

قوانین عجیب رانندگی در اسپانیا: دمپایی لاانگشی در هنگام رانندگی در این کشور ممنوع می باشد و رعایت نکردن این امر باعث جریمه 225/51 دلار خواهد شد.

قوانین عجیب رانندگی در بلغارستان: در این کشور که برای ایمنی جاده ها  قانون سختگیرانه ای دارند, رانندگان باید در خودروی خود حتما کپسول آتش نشانی داشته باشند. (به نظرمن قانون خوبی هست)

قوانین عجیب رانندگی در دانمارک: رانندگان قبل از حرکت باید حتما زیر خودرو را نگاه کنند تا مطمئن شوند کسی زیر ماشین نباشد. در صورت رعایت نکردن این امر, توسط پلیس راهنمایی و رانندگی جریمه خواهند شد. ( نمی دونم چطور پلیس چک می کنه که راننده زیر ماشین را نگاه کرده یا نه)

قوانین عجیب رانندگی در هلند: در کشور هلند هر پلیس موظف است یک عروسک را همیشه به همراه خود داشته باشد تا درصورت وقوع حادثه ای که در آن کودکان وجود دارند به آنها هدیه دهند. (مهربان)

قوانین عجیب رانندگی در افریقای جنوبی:

در همه کشورها حق تقدم در جاده های آسفالت طبیعتا با راننده می باشد اما این امر در کشور افریقای جنوبی فرق می کند بدین ترتیب اگر گله گوسفند در جاده باشد راننده موظف هست تا عبور گله صبر کنند در صورت رعایت نکردن 500 دلار امریکا جریمه می شوند. (خیلی به گله ها احترام می گذارند ولی نمی دانم به خودشان اینقدر احترام می گذارند یا نه؟)

همچنین ببینید: قوانین راهنمایی و رانندگی در تصادف

به نظر شما کدام یک از این قوانین رانندگی عجیب تر بود؟

برنامه تست آیین نامه ۱۴۰۱

آزمون شبیه سازی شده که می توانید قبل از ازمون اصلی خودتان را محک بزنید

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. چه عجیب ؟ عجیبت اینکه این قوانین در کشورهای هست که کشورهای پیشرفته ای هستند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.