قوی ترین ماشین های موجود در ایران

قوی ترین ماشین های ایران در سال های اخیر به دلیل ممنوعیت واردات کاهش پیدا کرده اند، اما به هر حال هنوز هم خودروهایی با قدرت بالا در بازار وجود دارند. این روزها ممکن است رسیدن به سرعت هواپیما بر روی زمین هم امکان پذیر گردد، چرا که خودروهایی تا حدود ۴۵۰ کیلومتر در ساعت نیز طراحی شده ‌اند. به همین جهت تحقیق در مورد خودروهای پر قدرت یک موضوع جذاب و پرطرفدار است که این مجموعه بر روی آن تمرکز کرده است.

دسته : مجله تخصصی خودرو

قویترین موتور ماشین

صنعت خودروسازی مانند سایر صنایع دیگر در دنیا هر ساله با تغییرات زیادی در زمینه تکنولوژی روبرو است. برترین خودروسازان جهان سعی می ‌کنند تا در این فضای رقابتی ارسال خودروهایی با موتورهای پرقدرت کم مصرف و متفاوت در زمینه توانمندی های مختلف ارائه دهند.

صنعت موتور سازی به عنوان مهمترین بخش هر شرکت خودروسازی محسوب شده؛ به همین جهت شرکت های خودروسازی تمام تمرکز خود را بر روی طراحی و تولید موتورهای پرقدرت معطوف کرده ‌اند.

در سال های اخیر که صنعت خودروسازی از رونق بیشتری برخوردار است، قویترین و بزرگترین موتورهایی که برای خودروها ساخته شده در تنوع بالایی ارائه می گردد.

در قوی ترین موتور ماشین باید به بررسی برخی از پارامترهای مختلف پرداخت؛ چرا که قدرت موتور به این پارامترها ارتباط پیدا می‌ کند که شامل موارد ذیل است:

تعداد سیلندر

تعداد سیلندر خودرو

تمامی موتورها دارای حجرات ضایع ثابت و متحرک است یعنی تمام آن ها دارای سیستم خنک کاری روغن کاری یاتاقان می باشند اما چینش شکل و تعداد بعضی از این مجزا می تواند بر قدرت موتور تاثیر مستقیم بگذارد در حال حاضر موتورهای خودرو به صورت چهار سیلندر شش سیلندر و هشت سیلندر طراحی می شوند که هر چقدر تعداد سیلندرها بیشتر باشد قدرت موتور نیز بیشتر می گردد

حجم موتور

حجم موتور خودرو

منظور از حجم موتور م محفظه احتراق و تمام سیلندرهای موتور بوده که هر چقدر حجم بیشتری داشته باشد در نتیجه قدرت خودرو نیز بیشتر می‌شود معمولاً حجم این محفظه را بر اساس لیتر یا سی سی مشخص می نماید.

همچنین ببینید : سریع ترین خودرو های موجود در ایران

نسبت تراکم

هر چقدر که نسبت تراکم در موتور بیشتر باشد، در نتیجه قدرت آن نیز افزایش می یابد. البته موتورهایی که نسبت تراکم بیشتری دارند، باید جنس سیلندر و سرسیلندر از متریال های مقاوم تر انتخاب گردد.

تعداد سوپاپ

ورود هوا به محفظه احتراق سرسیلندر توسط سوپاپ ها انجام می شود، موتورهای 12سوپاپ با قدرت بالاتری عمل می کنند.

ماشین های با حجم موتور بالا در ایران

با تغییرات زیادی که در تکنولوژی رخ داده در صنعت خودروسازی نیز هر ساله بهترین موتورها و پیشران ‌ها تولید می گردد که توانسته اند با تولید انواع خودروهای هیبرید الکتریکی و خودروهای با سوخت هیدروژن بهترین حجم موتور خودروها را ارائه دهند.

در داخل ایران نیز ماشین هایی با حجم موتور بالا وجود دارند تا علاقه مندان به استفاده از تکنولوژی ‌های روز بتوانند از این نمونه ها بهره ببرند.

برخی از قوی ترین ماشین های ایران که قابل دسترس بوده عبارتند از:

پورشه

برند خودرو سازی پورشه

پورشه در گروه ماشین های لوکس پرطرفدار در ایران قرار گرفته که اغلب افراد پردرآمد و ثروتمند از این خودرو استفاده می کنند و در نمونه های مختلف پوشه پانامرا، پورشه کاین معروف است.

هیوندا

نسخه‌های هیوندای توسان IX35در ایران

یکی از کمپانی های برتر در حوزه تولید ماشین های پرقدرت است که چندین مدل از این خودرو با نام های هیوندا آزرا، هیوندا سوناتا، هیوندا توسان، هیوندا کوپه و هیوندا سانتافه در ایران وجود دارد. البته خودروی هیوندا جنسیس جزء ماشین های جوان پسند بوده که در بین جوانان بیشتر مورد توجه قرار می گیرد.

اپتیما

خودرو اپتیما

یکی از ماشین های کره ای در بازار است که ضمن داشتن قدرت بالا از ظاهری اسپرت و شیک خوردار می باشد.

رنو داستر

 خودرو رنو داستر

رنو داستر در گروه ماشین های شاسی بلند محبوب قرار گرفته که در دو تیپ در اختیار خریداران قرار دارد.

تویوتا

تویوتا گلانزا و رنو ترایبر

جزء ماشین های شاسی بلند ژاپنی است که نسبت به دیگر خودروهای شاسی بلند بزرگتر، بلندتر و با قدرت بیشتر است این خودرو در دو مدل موتور بنزینی و هیبریدی طراحی می گردد.

قدرت موتور ماشین های ایرانی

موتور یک خودرو جزء مهمترین اجزای یک ماشین شناخته می شود که عملکرد موتور به مانند عملکرد قلب در بدن انسان است، چرا که با تمامی بخش های خودرو در ارتباط می باشد.

نحوه عملکرد موتور خودرو ارتباط مستقیم به حجم و قدرت و سرعت موتور پیدا می کند که با گسترش صنعت خودروسازی در ایران طراحان و متخصصین توانسته اند ماشین های تولید داخل را نیز با کیفیت بالاتر ارائه دهند.

در این بخش به معرفی برخی از موتور ماشین های ایرانی و قدرت آنها می پردازیم:

موتور xu۷

موتور xu۷

این موتور جزء معروف ترین موتورهای موجود در ایران بوده که بازده و قدرت مناسبی دارد و از مهمترین مزیت ‌های این موتور آشنایی کامل مکانیک ها با ساختار و نحوه تعمیر آن است. سوپاپ های این موتور به شکل غیر هیدرولیک بوده به همین سبب صدای بیشتری ایجاد می کند. این موتور دارای ۸ سوپاپ با قدرت موتور ۱۰۰۰ اسب بخار و گشتاور ۳۵۳ نیوتن متر بوده و میزان سوخت آن 9 لیتر بنزین در ۱۰۰ کیلومتر می باشد.

موتور TU5

موتور TU5

موتور برای ماشین های مختلفی در داخل کشور قرار می گیرند که به دلیل داشتن مشخصات فنی مناسب یکی از بهترین های حال حاضر است. از امتیازهای این موتور کارکردی نرم با صدای کم و کاهش مصرف سوخت است. این خودرو با ۱۶ سوپاپ و چهار سیلندر دارای حجم ۱.۶ لیتر است. قدرت این موتور ۵۸۰۰ دور در دقیقه با گشتاور ۱۴۲ نیوتن متر به همراه میزان سوخت ۶.۶ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر می باشد.

موتور m۱۵ تیبا

موتور m۱۵ تیبا

این موتور جزء پرقدرت ترین موتورهای خودرو در ایران است با قرار گیری این موتور روی خودروی تیبا جزء پرفروش های سال های اخیر می باشد. قدرت این موتور حدود ۸۷ اسب بخار بوده و با گشتاور ۲۸ نیوتون متر به همراه میزان مصرف سوخت ۶.۹ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر جزء موتورهای پر استفاده است.

شاید دوست داشته باشید بخوانید:  جریمه معاینه فنی

موتور P4/4XU7JPL

این موتور جزء محبوب ترین موتورهایی است که از قدرت بالایی برخوردار بوده و به عنوان قوی ترین موتور ماشین در ایران شناخته می شود. این موتور دارای ۱۶ سوپاپ و گشتاور ۱۵۵ نیوتن است، همچنین حجم بالای موتور موجب می‌شود تا قدرت آن بیشتر گردد.

موتور EF7

موتور EF7

این موتور جذاب از پیشرفته ترین موتورهای موجود در داخل کشور بوده که به دلیل کمبود قطعات آلمانی با برخی از مشکلات مواجه می گردد و به عنوان اولین موتور رسمی در پایه گاز سوز خودروها مورد استفاده قرار گرفته است.

این خودرو با داشتن موتور قدرتمند با حجم ۱.۷ لیتر و ۱۱۴ اسب بخار قدرت و همچنین ۱۵۵ نیوتن گشتاور یکی از بهترین موتورهای سیکل ترکیبی بوده که با مصرف ۷.۴ لیتر بنزین در ۱۰۰ کیلومتر میزان مصرف سوخت مناسبی دارد.

معتبرترین مرجع معرفی قوی ترین ماشین های ایران

شناخت ماشین های قوی یکی از سرگرمی های جوانان و افراد علاقه مند به ماشین است. در حال حاضر اطلاعات بسیار زیادی در سطح وب وجود دارد که ممکن است پیدا کردن اطلاعات درست در بین آنها کاری سخت باشد.

انتخاب یک مجموعه معتبر برای دریافت اطلاعات در مورد قوی ترین ماشین های ایران می توانید این ماشین ها را به درستی بشناسید و برای انتخاب یک نمونه مناسب با توجه به ویژگی و مشخصات آن تصمیم گیری کنید.

مجموعه درایوینگ یکی از معتبرترین سایت های آنلاین است که در زمینه خودرو های سریع و قوی اطلاعات جامعی را ارائه می دهد. در صورت نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان این سایت مشورت نمایید.

برنامه تست آیین نامه ۱۴۰۱

آزمون شبیه سازی شده که می توانید قبل از ازمون اصلی خودتان را محک بزنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.