11 نکته در آزمون شهری رانندگی (توشهری) - درایوینگ

نکاتی که در آزمون شهری رانندگی باید رعایت کنید

سایت درایوینگ : شما بعد از قبولی در آزمون آیین نامه رانندگی باید در مرحله دوم در آزمون توشهری شرکت کنید که متاسفانه بسیاری از متقاضیان با این که بر رانندگی مسلط هستند اما در روز امتحان به علت استرس زیاد توسط افسر رانندگی رد می شوند .

حتما قبل از نکات زیر توجه کنید مهمترین نکته ای که پیش روی شماست استرس نداشتن در هنگام آزمون تو شهری می باشد، شما باید قبل از آین آزمون تا جای که می توانید تمرین کافی داشته باشید همه چیز خود را شبیه سازی کنید خود را در شرایط آزمون قرار دهید به آرامی سوار ماشین شده با آینه و صندلی خود را تنظیم کنید، پارک دوبل و دور زدن میدان را بارها تمرین کنید

حتما یاد بگیرید در هنگام پارک کردن همیشه در هرشرایطی چراغ راهنما بزنید. تمرین های مثل قلق گیری کلاج و روشن کردن صحیح ماشین به صورت نیم کلاچ و آروم آروم پاتون و از روی کلاچ بردارید ( اگر با چند ماشین مختلف انجام بدید خیلی بهتره) یاد گرفتن پارک دوبل و به نکته های انحرافی افسر دقت کنید که اشتباه نکنید .

آزمون شهری رانندگی

قبل از اینکه سر امتحان حاضر شوید از نوشیدنی های ارام بخش و موسیقی غافل نشوید و قبل از امتحان خواب کافی کرده باشید و در آخر از اشتباه خود نترسید ممکن است افسر رانندگی از یک اشتباه شمابگذرد و در نهایت در آخرین گزینه با رد شدن شما دوباره فرصت خواهید داشت امتحان دهید و معمولا با توجه به تجربیات گذشته بیشتر متقاضیان در مرحله اول رد می شوند .

نکات آزمون تو شهری

نکات آزمون شهری ( توشهری )

1- شما اگر استرس و خونسردی را از خودتان دور کنید مطمئن باشید نصف راه را رفتید . با خونسردی کامل پشت فرمان نشسته به تصور اینکه مربی آموزشگاه کنار شما ست و به وجود افسر راهنمایی فکر نکنید. سوار شدن شما در ماشین مهم ترین نکته ای است که افسر به آن توجه می کند

2- عجله نکنید با رعایت اصول و قوانین رانندگی که قبلا یاد گرفتید با خونسردی کامل انجام دهید.

3- به صفحه کیلومتر خود قبل از حرکت توجه کنید چراغ قرمز کمربند , ترمز دستی و باز نبودن درب ها روشن نباشد.

4-  آخرین مرحله قبل از حرکت حتما راهنما زده بعد از جا زدن دنده و خواباندن ترمز دستی با نگاه کردن به آینه و اطراف خود به آرامی حرکت کنید.

5- افسر رانندگی درنگاه اول بعد از روشن کردن و حرکت دادن ماشین توسط شما متوجه مسلط بودن شما در رانندگی می شود ( شما با استرس نداشتن و نکات قبل از حرکت ماشین نگاه مثبتی به افسر رانندگی بدهید )

6- حتما بعد از حرکت کردن افسر رانندگی از شما می خواهد به دنده 2 بزنید. پا را روی کلاج گذاشته و دنده را عوض کرده و به آرامی پاروی کلاج بردارید و به حرکت خود ادامه دهید

7- به دام افسر رانندگی نیوفتید : افسر در حال آزمون گرفتن از شماست ممکن است روبرووی پارکینگ خانه یا زیر تابلو توقف ممنوع از شما بخواهد ماشین را نگه دارید ممکن است در هنگام دور زدن در جای که دور زدن ممنوع می باشد از شما بخواهد دور بزنید یا ازشما بخواهد از چراغ راهنما عبور کنید بنابرین با هوشیاری کامل مواظب باشید در دام افسر رانندگی نیوفتید.

8- در مورد قوانین و حق تقدم  فرعی به اصلی و میدان مواظب باشید و حتما قوانین در این مورد را مطالعه کنید. ( توجه داشته باشید حق تقدم همیشه با باماشینی هست که داخل میدان در حال حرکت است و افسر رانندگی اجازه دارد در مورد ایین نامه رانندگی از شما سوال بپرسید و شما را بیازماید)

9- حتما در هنگام دستور افسر رانندگی در پارک کردن بعد از زدن چراغ راهنما و توجه به اطراف و نگاه کردن به آینه ماشین را پارک کنید

10- دقت کافی در هنگام پایین رفتن از ماشین بعد از دستور افسر رانندگی (ابتدا ترمز دستی را کشیده بعد دنده را خلاص کنید در مرحله بعد ماشین را خاموش کرده و در آخر قبل از پیاده شدن ماشین را روی دنده یک قرار دهید.)

11- نکته آخر در مورد خاموش کردن و پیاده شدن ماشین می باشد که متاسفانه بعضی از متقاضیان هنگام خاموش کردن ماشین دوباره استارت می زنند و همین امر باعث رد شدن انها می شود حتما توجه کنید که به سمت خلاف عقربه های ساعت ماشین را خاموش کنید و در هنگام پیاده شدن با احتیاط درب را باز کرده و مواظب باشید اتومبیل دیگری در حال نزدیک شدن به شما نباشد و حتما به این نکته توجه کنید که هیچ وقت از روبروی خودرو آزمون رانندگی رد نشوید.

انشالا در مرحله آخر افسر رانندگی با نگه داشتن کاردکس قبولی شما را تاییدکند.

فیلم های آموزشی نحوه روشن کردن و انواع پارک دوبل ( به زودی)

این مطلب را هم ببینید   مراحل دریافت گواهینامه پایه 3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.