شرایط گرفتن آیین نامه رانندگی در آلمان همراه با هزینه

رانندگی در آلمان – اگر می خواهید در کشور المان به مدت طولانی بمانید و از زیبای هایش لذت ببرید پس باید بتوانید در المان رانندگی کنید. این کشور دارای زیباترین مناظر در جهان است ، روند دستیابی و حق رانندگی در آلمان دشوار نیست، اما قوانین و مقرارات دقیقی دارد که قطعاً باید در مورد آن بدانید.

شرایط رانندگی در آلمان

ما مراحل را مرحله به مرحله انجام می دهیم ، اما اول از همه ، یک یادداشت سریع.

ما در کل این راهنما به صورت کلی صحبت می کنیم ، اما توجه داشته باشید که الزامات ممکن است کمی متفاوت باشد. همیشه لازم است که در دفاتر مجوز رانندگی محلی خود بررسی کنید

اینکه دقیقاً چه مقدار از این مراحل را باید انجام دهید به کشور مبدا شما بستگی دارد:

اگر می خواهند اسناد موجود خود را با گواهینامه رانندگی آلمان مبادله کنند ، رانندگان کشورهای عضو اتحادیه اروپا / EEA نیازی به گذراندن آزمایش چشمی یا دوره کمک های اولیه ندارند.

قبل از رفتن به شما توصیه می شود که باید موارد زیادی را با خود بیاورید که برخی از آنها تعجب آور است.

شرایط گرفتن گواهینامه در المان در صورتی که گواهینامه ایرانی دارید:

ابتدا گواهینامه خود در کنسولگری ایران برده و ترجمه کنید و مهر مخصوص مهاجران را روی برگه بزنید در این صورت شما تا 3 ماه مجوز رانندگی در المان خواهید داشت.

لطفا توجه داشته باشید بیشتر خودرو ها در کشور آلمان به صورت اتوماتیک هستند حتما قبل از مهاجرت با خودرو های اتوماتیکتمرین داشته کنید.

مراحل گرفتن آیین نامه رانندگی در آلمان :

امتحان ایین نامه در کشور آلمان شامل آزمون و قوانین زیر می باشد که شاید بعضی موارد عجیب به نظر برسه اما شما باید برای گرفتن ایین نامه در کشور المان این مراحل را بگذرانید.

 • رانندگی در شهر به مدت 15 الی 35 ساعت
 • رانندگی در اتوبان های و بزرگ راه ها به مدت 8 ساعت
 • رانندگی در خیابان ها و مسیر های شهری به مدت 5 ساعت
 • رانندگی در مسیر های کوهستانی 20 ساعت
 • رانندگی در تایم شبانه به مدت 5 الی 10 ساعت در شهر
  در صورت درخواست برای گرفتن گواهینامه آفرود باید این مرحله هم گذرانده شود
 • کلاس ایمنی و فنی 5 ساعت
 • کلاس امداد شخصی 3 ساعت
 • آدرس دقیق محل سکونت
 • پرداخت هزینه 1500 یورویی آموزشگاه رانندگی
 • برگه آزمایش خون و سالمت بینایی
 • 8 قطعه عکس 6*4
 • سلامت بدنی ( در صورت داشتن موارد خاص حتما قید میشود )
 • هزینه برای معلولین دارای تخفیف 80% است

 

آزمون شهری در المان با چه خودوریی انجام میشود ؟

آزمون شهری در المان برای رانندگی با ماشین های بنز و بی ام و انجام می شود که به صورت دنده مکانیکی و دنده اتوماتیک صورت می گیرد.(ازمون رانندگی با خودرو های دنده ای به صورت مجازی انجام می شود)

هزینه جریمه رانندگی در کشورآلمان:

هزینه جریمه رانندگی در کشورآلمان:

به دلیل بالا و پایین شدن ارز ریال هزینه ها را با همان یورو نوشتیم

 • جریمه رانندگان پرخاشگر : 100 یورو
 • جریمه خوردن خوراکی حین رانندگی : 150 یورو
 • جریمه راه ندادن به نیروهای امدادی
 • جریمه  رانندگی با سرعت زیاد تر از حد توصیه شده : 70 یورو
 • جریمه پرت کردن زباله به بیرون : 200 یورو
 • جریمه  تصادفات برای مقصر : 100 یورو
 • جریمه تست الکل : 300 یورو + توقف خودرو به مدت 8 ماه + 3 ماه زندانی
 • جریمه نبستن کمربند : 40 یورو
 • دو سال حبس + ابطال گواهینامه برای سه سال + توقف خودرو 9 ماه + پرداخت هزینه پارکینگ + جریمه 3000 هزار یورو + بر عهده داشتن مسئولیت اتفاقی که افتاده است ( تصادف , آتشسوزی … )

اطلاعات بیشتر در مورد رانندگی در آلمان

آیا من از قبل حق رانندگی در آلمان را دارم؟

در واقع ممکن است از قبل حق رانندگی در آلمان را داشته باشید و حتی از آن اطلاع نداشته باشید. اگر گواهینامه رانندگی دارید که توسط کشوری صادر شده است که در حال حاضر در اتحادیه اروپا است، پس به طور خودکار حق رانندگی در آلمان را برای مدت نامحدود دارید. اگر گواهینامه رانندگی شما توسط کشوری خارج از اتحادیه اروپا صادر شده باشد ، پس می توانید از تاریخ ورود خود به مدت شش ماه به طور قانونی در آلمان رانندگی کنید.

این امر به ویژه برای دانستن اینکه آیا برای آلمان در آلمان اقامت خواهید داشت بسیار مهم است. این مدت بیش از شش ماه است. آلمان تمدیدهای شش ماهه ویژه ای دارد که در صورت داشتن مجوز صادر شده از کشوری خارج از اتحادیه اروپا ، می توانید آن را در مجوز موجود خود قرار دهید. اگر قادر به دریافت این برنامه افزودنی باشید مجبور نیستید به گواهینامه رانندگی آلمانی بروید.

تنها افرادی که از نظر قانونی ملزم به استفاده از گواهینامه رانندگی آلمان هستند ، مقیم یک کشور غیر اتحادیه اروپا هستند که برای مدت بیش از یک سال در آلمان اقامت خواهد داشت. برای تغییر مجوز رانندگی فعلی برای گواهینامه رانندگی آلمان ، ممکن است لازم باشد یک آزمون کتبی یا یک آزمون رانندگی انجام دهید. در بعضی موارد ، هر دو این آزمایش ها لازم خواهد بود.

آزمون کتبی رانندگی در آلمان

آلمان آزمون رانندگی دارد که به بیشتر زبانهای اصلی دنیا ترجمه شده است. اگرچه ممکن است بتوانید به راحتی س questionsالات را درک کنید ، اما محتوا در واقع بسیار دشوار است. اگر می دانید که برای گرفتن گواهینامه رانندگی در این کشور باید در آزمون رانندگی آلمان شرکت کنید ، احتمالاً تحصیلات به درد شما می خورد. در حال حاضر ، از هر 10 نفری که در آزمون رانندگی آلمان شرکت می کنند ، سه نفر در اولین بار آن را امتحان می کنند.

منبع عمده ای که بسیاری از مردم برای قبولی در آزمون رانندگی آلمان استفاده می کنند به عنوان “Lehrbuch Englisch” شناخته می شود که با قیمت حدود 50 یورو برای فروش در این کشور در دسترس است. همچنین نسخه هایی از کتاب موجود است که به صورت آنلاین در دسترس است.

آزمون کتبی چند گزینه ای است. با این حال ، ممکن است بیش از یک پاسخ صحیح برای هر سوال وجود داشته باشد. در بعضی موارد ، ممکن است همه پاسخ ها درست باشد.

آزمون شهری رانندگی در آلمان

دوره های آزمون رانندگی آلمان مجهز به اتومبیل های خاصی است که به اتومبیل های “fahrschule” معروف هستند. این اتومبیل های ویژه مجهز به کنترل های دوتایی هستند که به نماینده آزمون اجازه می دهد اقدامات دانش آموز را نادیده بگیرد در صورتی که دانش آموز در جاده به مشکلی برخورد کند. برخلاف آزمون های رانندگی در ایالات متحده که معمولاً بسیار کوتاه مدت هستند ، قوانین آلمان حکم می کند که آزمون رانندگی برای گرفتن گواهینامه رانندگی آلمان با همان استاندارد کاملاً طولانی است.

یک دکتر جدیداگر آزمون در جاده های کشور یا بزرگراه ها انجام شود ، iver در کشور باید حداقل 225 دقیقه و 50 کیلومتر در هر جلسه داشته باشد. Autobahn باید حداقل 135 دقیقه رانندگی شود.

آزمایشات چشم برای رانندگی در المان:

می توان آن را با دکتر خود رزرو کرد ، اما به شما توصیه می شود که این باید در گواهینامه رانندگی موجود باشد که بیش از دو سال از آن نگذرد.

 

دوره کمکهای اولیه:

از طریق Deutsches Rotes Kreuz (صلیب سرخ) محلی خود در دوره کمک های اولیه اجباری ثبت نام کنید. این دوره به طور معمول هشت ساعت طول می کشد.

 

اینکه دقیقاً چه مقدار از این مراحل را باید انجام دهید به کشور مبدا شما بستگی دارد:

اگر می خواهند اسناد موجود خود را با گواهینامه رانندگی آلمان مبادله کنند ، رانندگان کشورهای عضو اتحادیه اروپا / EEA نیازی به گذراندن آزمایش چشمی یا دوره کمک های اولیه ندارند.

برای اینکه مجوز خود را در مناطق زیر صادر کنید ، فقط باید یک آزمایش چشمی به روز ارائه دهید:

 • آندورا
 • بوسنی و هرزگوین
 • پلینزی فرانسه
 • گرنزی
 • جزیره من
 • اسرائیل
 • ژاپن
 • پیراهن ورزشی
 • موناکو
 • نامیبیا
 • کالدونیای جدید
 • کره جنوبی
 • سان مارینو
 • سوئیس
 • سنگاپور

حتی اگر از مجوز معتبر خارجی استفاده می کنید ، در مورد مواردی مانند بلیط های تندرو ، تعلیق مجوزها و برداشت ها ، هنوز تحت کنترل و مقررات مجوز آلمان خواهید بود.

در صورت مجازات های جدی ، ممکن است لازم باشد مجدداً از طریق کانال های رسمی درخواست مجوز رانندگی جدید آلمان را بدهید.
چقدر طول می کشد؟

شاید دوست داشته باشید بخوانید:  تعمیرگاه تخصصی گیربکس اتوماتیک

پس از جمع آوری مواد مورد نیاز و ارائه درخواست خود ، باید حداقل سه تا شش هفته منتظر بمانید تا پروانه شما برسد.

با این حال – همانطور که معمولاً در بوروکراسی اداری در آلمان اتفاق می افتد – همه چیز ممکن است خیلی ساده نباشد.

بسته به کشور مبدا شما ، روند ممکن است کمی پیچیده تر باشد. بیایید نحوه کارکرد آن را بسته به کشوری که مجوز شما در آن صادر شده است ، بیان کنیم.

مجوزهای EU و EEA

اگر کشور مبدا شما در اتحادیه اروپا یا EEA باشد ، پس می توانید از گواهینامه اصلی خود برای رانندگی در آلمان (و در واقع هر کشور عضو دیگر اتحادیه اروپا) برای مدت نامحدود تا زمان انقضا استفاده کنید.

موارد مربوط به سلامتی (مانند استفاده از عینک طبی در هنگام رانندگی) همچنان باید دقیقاً رعایت شود.

همیشه هنگام رانندگی اطمینان حاصل کنید که گواهینامه خود را با خود نگه دارید. درصورتی که متوقف شوید و مجوز خود را زیر سوال ببرید ، وحشت نکنید.

روش معمول این است که قبل از پرداخت هر نوع جریمه نامه رسمی دریافت می کنید. در این مرحله شما می توانید به پرونده خود اعتراض کنید ، یا شرایط تخفیف را توضیح دهید.

مجوزهای ایالات متحده

با توجه به اینکه می توانید با مجوز رانندگی آمریکایی خود به طور قانونی در آلمان رانندگی کنید

 

موارد دیگر رانندگی در آلمان که شاید دوست داشته باشید بدانید

لجستیک مجوز رانندگی آلمان

هر آژانس محلی پلیس آلمان دارای یک بخش صدور گواهینامه رانندگی است. تعویض قانونی مجوز خارج از کشور با مجوز آلمان همیشه در یک دفتر ثبت محلی انجام می شود ، معروف به “führerscheinstelle”. برای مبادله پروانه خود و صدور مجوز آلمانی برای شما ، باید درخواست را تکمیل کرده و اجازه اقامت ، حداقل دو عکس با اندازه گذرنامه و اثبات اتمام دوره کمک های اولیه را ارائه دهید. شما همچنین باید یک آزمایش بینایی انجام دهید که می توانید در یک اپتومتریست خصوصی یا با “technische uberwachungsverein” انجام دهید.
ثبت نام خودرو

پس از گرفتن گواهینامه رانندگی آلمان برای اجازه رانندگی در این کشور ، باید وسیله نقلیه اصلی را که به عنوان حمل و نقل شما خدمت می کند نیز ثبت کنید. این امر در ثبت محلی وسایل نقلیه موتوری رخ می دهد ، که به عنوان “autozulassungsstelle” نیز شناخته می شود.

اگر قصد دارید اتومبیل خود را در آلمان خریداری کنید ، باید سندی داشته باشید که به عنوان “kraftfahrzeugbrief” شناخته می شود ، سند مالکیتی است که در کل مراحل خرید و در روند ثبت نام خودروی شما ، ماشین شما را دنبال می کند. این سند به احتمال زیاد از نمایندگی خودرویی است که وسیله نقلیه خود را با آن خریداری می کنید ، بنابراین اگر قصد خرید ماشین در آلمان را دارید ، قبل از ثبت نام در مدارک نهایی ، آن را از نمایندگی خودرو بخواهید.

برای ثبت قانونی وسیله نقلیه شما، باید از بازرسی ایمنی عبور کند. یک سازمان ملی وجود دارد که به عنوان “technischer uberwachungsverein” شناخته می شود و مسئول تمام بازرسی های ایمنی خودرو در سراسر کشور است. کلیه خودروهایی که در آلمان خریداری می شوند باید حداقل هر دو سال یکبار مورد بازرسی قرار گیرند. اگر اتومبیل خود را کاملاً جدید خریداری کنید ، برای دوره اول مهلت دو ساله به شما تعلق می گیرد.

مقررات دقیق آلمان در مورد تعمیر و نگهداری اتومبیل

سرمایه گذاری در امر تعمیر و نگهداری وسیله نقلیه شما در آلمان قطعاً هزینه دارد. دولت مقررات بسیار سختگیرانه ای را در مورد وضعیت اتومبیل و موتورسیکلت در کشور حفظ می کند. هنگامی که برای ثبت نام وسیله نقلیه خود وارد می شوید ، کاملاً مورد بازرسی قرار می گیرد. اطمینان حاصل کنید که تمام جنبه های خودرویی شما از ترمزها و لاستیک ها تا شیشه جلو اتومبیل به اندازه به روز و تمیز است. بیشتر وسایل نقلیه به دلیل زنگ زدن در اطراف خودرو و استهلاک ترمزها ، لاستیک ها ، اگزوز یا چراغ ها در بازرسی های آلمان موفق نمی شوند. اگرچه در مورد هر قسمت از ماشین قوانین متفاوتی وجود دارد ، اما به طور کلی ، اگر کالایی در آلمان بر روی اتومبیل سوار شود ، آن کالا باید کاملاً کار کند. حتی مواردی که لزوماً برای کار ضروری نیستند باید در شرایط قابل استفاده باشند.

بیمه ماشین در آلمان

بیمه خودرو جز next بعدی برای اطمینان از انطباق با دولت آلمان در رابطه با رانندگی در داخل کشور است. ثبت نام وسیله نقلیه تا بدست آوردن بیمه اتومبیل امکان پذیر نیست. این بیمه باید شامل اثبات پوشش مسئولیت شخص ثالث برای هرگونه خسارت به شخص دیگر ، اموال یا وسیله نقلیه دیگر باشد. برخلاف ایالات متحده ، با این حال ، دولت آلمان به بیمه جامع یا برخوردی احتیاج ندارد. با این حال ، اگر قصد خرید وسیله نقلیه از طریق وام را دارید، ممکن است از شما خواسته شود این بیمه ها را توسط موسسه مالی که تعهد نامه وسیله نقلیه است، بپردازید. از نظر قیمت ، این می تواند هزینه ماهانه هر وسیله نقلیه را از حد متوسط ​​افراد بالا ببرد ، بنابراین مطمئن شوید که هزینه بیمه را در پول نقد ماهیانه ای که در کل برای وسیله نقلیه خود پرداخت خواهید کرد ، لحاظ کنید.

مانند سایر کشورها ، قیمت بیمه آلمان نیز تحت تأثیر سوابق رانندگی فردی است که به دنبال پوشش است. از رانندگانی که تجربه زیادی در جاده نداشته اند نیز بیش از هزینه برای رانندگان با تجربه دریافت می شود. علاوه بر این ، اگر راننده ای خرید وسیله نقلیه قدرتمندتری را انجام دهد ، در این صورت نیز بیمه هزینه بیشتری خواهد داشت. منطقه ای که وسیله نقلیه در آن رانده می شود نیز نگران کننده است: هر کسی که در یک منطقه شهری زندگی می کند ، بیمه بیشتری از فردی که در یک منطقه روستایی زندگی می کند پرداخت خواهد کرد. سرانجام ، هر راننده ای که دچار حادثه شود ، هزینه بیمه بیشتری را نیز پرداخت خواهد کرد.

برخی از اتهاماتی که یک شرکت بیمه برای شما جمع می کند تا حدودی تخفیف دارد: اگر سابقه رانندگی خوبی در کشور مبدا خود دارید ، ممکن است بتوانید اعتبار آن را در آلمان دریافت کنید. راه اثبات این امر از طریق سند رسمی نماینده بیمه در کشور خود است. با این حال ، پیش اخطار شوید که برخی از ارائه دهندگان بیمه در آلمان وجود دارند که این را اصلاً در نظر نمی گیرند. اگر به یکی از این عوامل برخوردید ، ادامه دهید تا شرکتی را پیدا کنید که رانندگی خوب شما را مورد توجه قرار دهد.

قوانین راه و مقررات در آلمان

آلمان به دلیل داشتن بزرگراه هایی با s فوق العاده زیاد مشهور است

محدودیت های پیچیده و حتی برخی معابر بدون محدودیت سرعت. با این حال ، این نباید نشان دهد که قوانین رانندگی در آلمان به هیچ وجه سست است. در حقیقت ، بخشهای زیادی در امتداد بزرگراههای آلمان وجود دارند که محدودیت سرعت سخت دارند. محدودیت های سرعت به شکل برجسته ای ارسال می شود و پلیس آلمان در جستجوی گردشگرانی است که از این قوانین پیروی نمی کنند.

حتی ممکن است ارسال پست های محدودیت سرعت در فضاهای کاملاً آزاد در اطراف بزرگراه های آلمان وجود داشته باشد. به دلیل نظارت پیشرفته ای که پلیس آلمان انجام می دهد ، برای دریافت بلیط توسط راننده ، نیازی به حضور یک افسر در صحنه نیست. در بیشتر موارد در اطراف این فضاهای کاملاً باز ، یک سرعت دهنده بیش از اینکه توسط یک افسر در صحنه گیر بیفتد ، توسط یک دوربین گرفتار خواهد شد. بلیط ممکن است به مدت سه ماه ظاهر نشود و راننده تا زمانی که نامه خود را برای دریافت غافلگیری باز نکند ، از آن اطلاع نخواهد یافت.

موارد خاصی از عدم رعایت بزرگراه وجود دارد که می تواند بلافاصله باعث تعلیق گواهینامه رانندگی آلمان شود. اگر یک راننده بیش از 30 کیلومتر از حد مجاز فراتر رود ، ممکن است راننده حداکثر تا سه ماه حق رانندگی خود را از دست بدهد. همچنین ممکن است در مجازات جریمه ای لحاظ شود.

استفاده از چراغ قرمز در آلمان، حتی در روستایی ترین مناطق ، هرگز توصیه نمی شود. دوربین ها در مکان های مختلف برای یافتن افرادی که چراغ قرمز دارند راه اندازی می شوند و سیستم روز به روز متمرکزتر می شود. چراغ زرد چشمک زن که راننده باید در یک تقاطع کاملاً متوقف شود. این با بسیاری از کشورهای جهان اول دیگر متفاوت است.

تابلوها و علائم راهنمایی و رانندگی


 

برنامه تست آیین نامه ۱۴۰۱

آزمون شبیه سازی شده که می توانید قبل از ازمون اصلی خودتان را محک بزنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.