نکات مهم در رانندگی حرفه ای

کافیست به اطرافیانتان که مدتهاست در کلاس های آموزش رانندگی و آزمون ها شرکت می کنند، دقت کنید یا اخبار حوادث را ورق بزنید و تصادفات فجیعی که در در چند روز اخیر اتفاق افتاده است را ببینید، یا حتی فقط با نگاهی اجمالی رانندگانی را در سطح شهر مشاهده کنید، که ادعای بر حرفه‌ای بودن دارند اما همچنان نمی دانند که می بایست پشت چراغ قرمز ایستاد یا هنگام رسیدن به سرعت گیر، از سرعت ماشین کاست.

نکات حرفه ای در رانندگی

اما رانندگی توانایی است که با وجود آسان نبودنش، می تواند با تمرین به سطح مطلوب و حتی حرفه ای برسد.در ادامه به چند نکته کاربردی در رابطه با رانندگی می پردازیم، که دانستن آنها خالی از لطف او نبوده و در موقعیت های حساس قطعاً به کار شما می آیند.

نحوه حفظ کنترل ماشین هنگام ترکیدن تایر

شما باید بدانید که هنگام روی دادن حوادث جدی و غیر منتظره چگونه کنترل خودرو را به دست بگیرید و آرامش خود را حفظ کنید. ترکیدن تایر ماشین در حال حرکت یکی از اتفاقات غیر منتظره ای می باشد، که در صورتی که نتوانید کنترل ماشین را به دست بگیرید ممکن است برای شما عواقب و خطرات جانی به همراه داشته باشد. هنگام چرخیدن لاستیک ماشین در حال حرکت هدف اول این است که کنترل ماشین را حفظ کنید و آن را به صورت مستقیم برانید و از خطوط منحرف نشوید، که تصادف نکرده و یا ماشین چپ نکند. کار مهم بعدی این است که به آرامی از سرعت ماشین بکاهید و آن را متوقف کنید.

هنگام منحرف شدن یا لیز خوردن ماشین چه باید کرد؟

فرض کنید جاده لغزنده است و خودرو مانند ماشین های توی شهر بازی روی جاده لیز می‌خورد و به سمت گاردریل حرکت می‌کند. قطعاً به آن برخورد خواهد کرد. در این هنگام کاری که باید بکنید این است که به جای نگاه کردن مستقیم به گاردریل و انتظار برای برخورد کردن با آن به جایی که می خواستید بروید نگاه کنید و فرمون را به آن سمت بچرخانید، نگران این نباشید که فرمون را بیش از حد بچرخانید. فقط کافیست تمرکز خود را در این لحظه حفظ کنید و با خونسردی و حتماً با سرعت مناسب تمام این کارها را انجام دهید و ماشین را به سمتی که قرار بود برود دوباره برگردانیم و متوقف کنید.

نحوه رانندگی هنگام بارش باران و برف

تنها کاری که باید بکنید این است که به دقت سرعت خود را افزایش دهید، البته نباید پای خود را بیش از حد روی پدال گاز نگه دارید که باعث تصادف و یا چپ شدن ماشین شود. هنگامی که به مسیر قبلی خود برگشتید به سرعت پدال گاز را آرام آرام فشار دهید تا ماشین به آهستگی بایستید. توقف آنی ماشین در این هنگام خطرناک است و به آرامی اما سریع باید انجام شود.

نحوه رانندگی هنگام بارش باران و برف

رانندگی در هنگام بارش باران چه زمانی که باران به صورت نم نم می بارد و چه زمانی که با شدت زیادی باران می بارد باید این نکته را در نظر داشته باشید که روغن های ماشینی که در سطح جاده وجود دارد، اکنون با آب باران مخلوط شده و جاده بسیار لغزنده است. پس باید تعادل خودرو را حفظ کنید و با سرعت مناسبی رانندگی کنید، تا ماشین از خطوطی که در آن قرار می‌گیرد، منحرف نشود و باعث به وجود آمدن ترافیک یا تصادف نشوید.

نکات  رانندگی

رانندگی به اندازه قانون های کره شمالی سخت نیست؛ فقط می باید نکات و ترفندهای کوچکی که کمک های بسیار شایانی در رانندگی به شما می کنند، را به یاد و خاطره خود بسپارید تا در هنگام مواجهه با چنین شرایطی دچار اضطراب نشوید. یکی دیگر از شرایط دشوار در رانندگی، هنگام بارش برف و رانندگی در جاده های برفی است که می بایست حتماً برای رانندگی در چنین شرایطی دقت بالا و سرعت ترجیحا کم و مناسبی داشته باشید.

فاصله خود را با ماشین جلویی حفظ کنید و برای دور زدن حتماً از سرعت خود بکاهید. سعی کنید همواره فرمون را صاف نگه دارید تا ماشین منحرف نشود.

اگر برف سبک باشد، تایرهای ماشین می تواند پاسخگوی رانندگی در چنین جاده ای شوند اما برای رانندگی در برف سنگین حتماً باید زنجیر چرخ داشته باشید.

این مطلب را هم ببینید   اجاره خودرو بدون راننده بدون محدویت!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.