11 تا از بهترین رانندگان جهان

بهترین رانندگان جهان: همواره از دیرباز شاهد برگزاری مسابقات رانندگی در سطوح مختلف بوده ایم. می توان گفت که در حقیقت رانندگی یکی از علایق اصلی نوجوانان و جوانان، در کل جهان محسوب می شود. از این رو، همه روزه مشاهده می کنیم در سر تا سر جهان جوانان بسیار زیادی برای شرکت در مسابقات رالی شرکت  میکنند.

بهترین رانندگان جهان

اگر چه در بعضی مسابقات شاهد وارد شدن آسیب های جبران ناپذیری برای رانندگان هستیم ولی این گونه موارد تاکنون به هیچ عنوان ذره ای از علاقه  و اشتیاق رانندگان برای شرکت در مسابقات کم نکرده است. ممکن است بسیاری از ما فکر کنیم که تنها آقایون بهترین رانندگان جهان محسوب هستند ولی این تفکر اشتباهی است که در ذهن بسیاری از ما نقش بسته است و آن هم به خاطر منفی نگری عده ای نسبت به عملکرد زنان نه تنها در حیطه ی رانندگی بلکه در تمامی مشاغل و حرفه های دیگر است. در اینجا لیستی از بهترین رانندگان سر تا سر جهان تهیه شده است و جالب است بدانید که دو نفر از بهترین رانندگان جهان، زنان هستند.

شرلی مولودین

شرلی مولودین بهترین زاننده زن

1- بهترین رانندگان جهان شرلی مولوین

شرلی مولوین اولین زنی است که توسط سازمان ملی HOT ROD مجوز رانندگی خود را دریافت نمود. او را به عنوان اولین راننده ی Dragster Fuel می شناسند. وی در طول مسابقات رانندگی که تاکنون انجام داده است موفق شده است 10 مرتبه NHRA را پشت سر گذاشته و در سال 2003 بازنشسته شود.

شاید دوست داشته باشید بخوانید:  خودرو های بازیگران مشهور جهان

2- بهترین رانندگان جهان لین جینز

لین جینز نیز جزو اولین زنان راننده ی جهان محسوب می شود که کار خود را در این زمینه به صورت حرفه ای از سال 1973، شروع کرد. او را به عنوان اولین زن راننده ی برنده در مسابقات Watkins Glen، در آمریکای شمالی، در سال 1985 می شناسند. هم چنین جزو زنانی است که موفق به دریافت جایزه ی 500 ایالت ایندیاناپولیس شد. وی برای اولین بار در سال 1992 موفق به دریافت جایزه ی ایندیاناپولیس شد و سرانجام در سال 2001 با کارنامه ای پرافتخار در حرفه ی رانندگی، بازنشست شد. لین جیمز هم چنین کتابی را با عنوان ” سواری زندگی تو را” نویسندگی و منتشر کرد.

3- بهترین رانندگان جهان نایجل منسل

نایجل منسل بهترین راننده جهان

نایجل منسل ( Nigel Mansell ) از جمله رانندگان حرفه ای انگلیسی می باشد که موفق به دریافت لقب قهرمانی جهان در مسابقات فرمول یک رانندگی در سال 1992 و هم چنین قهرمانی در مسابقات CARTIndy Car در سال 1993 گردید. در این باب باید گفت نایجل منسل در واقع اولین راننده ی مطرح جهانی ست که توانسته است در دو سال متوالی 1992 و 1993 موفق به کسب عنوان قهرمانی در دو دوره ی مسابقات جهانی متفاوت در اتوموبیل رانی شود. او در 15 فصل از این مسابقات حضور فعال داشته است و در دو دوره در دوسال پشت سر هم توانسته بالاترین امتیاز را در صدر جدول از آن خود کند.

در مجموع، نایجل منسل  راننده ی انگلیسی است که توانسته است در این مسابقات 31 پیروزی را از آن خود کند. هم چنین در جداول مربوط به مسابقات رانندگان فرمول یک جایگاه بسیاری بالایی را بعد از رانندگان مطرح دنیا از جمله، مایکل شوماخر، سباستین وتل و لوئیس همیلتون ا از آن خود کرده است. وی در سال 2005 در آخرین مسابقه ی رانندگی شرکت نمود و عنوان Grand Prix Master را از آن خود کرد.

4- ای جی فویت

ای جی فویت

ای جی فویت (Anthony Joseph Foyt)، ملقب به سوپر تکس یکی از رانندگان مطرح و معروف آمریکایی می باشد که در مسابقات بسیاری از جمله، NASCAR،USAC،Le Mans 24 ساعته و ایندیانا پولیس 500 شرکت کرده است. وی عناوین قهرمانی را در بسیاری از مسابقات ازآن خود کرده است و در دو سال متوالی 1976 و 1977 توانسته است عنوان قهرمانی مسابقات ستارگان جهان را نیز دریافت کند.

5- بهترین رانندگان جهان دیل ارنهارت

دیل ارنهارت

دیل ارنهارت(Dale Earnhardt) نیز از جمله رانندگان مطرح آمریکایی است که در دنیا با عنوان Intimidator به معنی مرعوب کننده، شناخته شده است. او  در طول زندگی ورزشی خود در رقابت های نسکار حضور زیادی داشته است از این رو عناوین قهرمانی بسیار زیادی را در طول دوران زندگی خود به دست آورده است. از جمله افتخارات و دست آوردهای وی می توان به کسب 76 عنوان قهرمانی در رقابت های کاپ وینستن و کسب هفت قهرمانی در نسکار را نام برد. وی 18 فوریه ی 2001 در یک تصادف جدید مجروح و چندی بعد به علت شکستگی جمجمه دار فانی را وداع گفت.

6- بهترین رانندگان جهان ریچارد پتی

ریچارد پتی بهترین راننده

ریچارد پتی راننده ای آمریکایی است که برای جهانیان به عنوان سلطان مسابقات  نسکار در هفت دوره شناخته شده است. او در سراسر فعالیت های حرفه ای خود موفق به کسب 200 پیروزی در مسابقات بزرگ جانی شده است. وی تنها در سال 1967، 27 پیروزی را در یک فصل از ان خود کرده است. ریچارد پتی در 1184 مسابقه ی رانندگی شرکت کرده است و از این بین در 700 مسابقه جزو ده نفر اول قرار گرفته است. وی از سال 1971 تا 1989 در 500 مسابقه  شرکت کرده است و در تمامی این مسابقات جزو نفرات اول بوده است.

شاید دوست داشته باشید بخوانید:  بهترین راننده زن جهان در تاریخ مسابقات

7- بهترین رانندگان جهان جیمی جانسون

جیمی جانسون

جیمی جانسون نیز راننده ی آمریکایی دیگری است که به صرت حرفه ای در مسابقات نسکار حضور فعال داشته است و عنوان اولین قهرمانی خود را در سال 2006 و سپس در سال های متوای 2007، 2008، 2009 و 2010 به دست اورده است. هم چنین در سال 2010 لقب اولین راننده ی جهان در مسابقات نسکار را از ان خود کرد و به پنج عنوان قهرمانی در پنج سال متوالی دست یافت. از آنجا که جیمی جانسون اشتیاق بسیار زیادی در این حرفه داشت، در سال 2011 نیز عنوان قهرمانی را در این مسابقات از آن خود کرد.

8- بهترین رانندگان جهان ماریو اندرتی

ماریو اندرتی

راننده ی ایتالیایی آمریکایی است که توانسته است در مسابقاتی مانند ایندی کارو نسکار عناوین قهرمانی بسیاری را دریافت کند. وی در سال 1978 موفق به کسب چهار عنوان قهرمانی در مسابقات مختلف شد. سرعت بسیار بالای او در مسابقات رانندگی باعث شده است او را با لقب ” سرعت” بشناسند.

9- بهترین رانندگان جهان استیون کینسر

استیون کینسر

استیون کینسر Steven Kinser از جمله رانندگان مطرحی ست که توانسته است، عنوان 20 قهرمانی را در مسابقات WoO  از آن خود کند. کسب 46 Feature، دوازده پیروزی و 24 برد در 26 مسابقه از جمله افتخارات وی در رانندگی محسوب می شود. وی در سال 2006 اعلام بازنشستگی کرد ولی در سال 2007 دوباره در مسابقات رانندگی حضور یافت.

10- آیرتون سنا

آیرتون سنا
آیرتون سنا

راننده ای برزیلی است که برای رسیدن به پیروزی و قدرت دست به هر کاری میزند. وی اولین بار در سال 1981 در مسابقات کارتینگ شرکت نمود سپس در سال های 1983 و 1984 در مسابقات قهرمانی فرمول یک انگلستان حضور یافت. و در یک مسابقه در 16 رقابت عنوان قهرمانی را دریافت نمود. کسب عنوان قهرمانی در مسابقات گرند پریکس در سال 1984 و موناکو در سال 1985 از جمله افتخارات وی در کارنامه ی کاری او محسوب می شود.

11- مایکل شوماخر بهترین راننده جهان

مایکل شوماخر بهترین راننده جهان

بهترین راننده دنیا: مطرح ترین و معروف ترین راننده جهان که بیشترین عناوین قهرمانی را از آن خود کرده است. علاوه بر این، پیروزی های متعدد، سرعت بالا، بالاترین pole و position در طول یک فصل، شوماخر را به راننده ای اسطوره ای تبدیل کرده است. وی در سال 2002 تنها راننده ای بود که تمامی مسابقات فرمول که سباستین وتل راننده ی معروف آلمانی موفق به کسب رکورد برابر شوماخر گردید. مایکل در سال 2013 در حال اسکی دچار سانحه شد و به بیمارستان منتقل گردید و تا مدتی طولانی در کما به سر می برد. طی اخباری که هم چنان مبهم است، وی بعد از خارج شدن از کما، فلج شد و در سکوت دوره های درمانی خود را طی می کند.

شاید دوست داشته باشید بخوانید:  آشنایی با بهترین خودروهای پورشه
برنامه تست آیین نامه ۱۴۰۱

آزمون شبیه سازی شده که می توانید قبل از ازمون اصلی خودتان را محک بزنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.