هزینه گواهینامه پایه 3

هزینه ثبت نام گواهینامه

هزینه گواهینامه رانندگی پایه سوم : امروز تصمیم گرفتم ماجرای زندگی ترافیکی خودم را از اول برایتان بنویسم. حتماً شما که الان در این صفحه هستید و قصد خواندن مطلب را دارید قبل از هرچیزی دوست دارید تا هزینه این آموزش را با تمام نکات آن بدانید. پس با ما همراه باشید.

هزینه گرفتن گواهینامه پایه 3
هزینه گرفتن گواهینامه پایه 3

دیوانه ‌وار عاشق رانندگی بودم. روزشماری می ‌کردم که به سن قانونی (18سال تمام) برسم و منم یه روزی از پله ‌های آموزشگاه بالا برم. نشستن پشت فرمان ماشین و رانندگی شده بود یک آرزوی بزرگ برام. وقتی تو خیابان جوان‌هایی را می ‌دیدم که راحت دارن رانندگی می‌ کنند، آه می ‌کشیدم و با خودم فکر می‌ کردم یعنی میشه یه روزی منم راننده بشم؟ تو نت شرایط گرفتن گواهینامه را سرچ کردم، همه را داشتم. مونده بود ببینم برای گرفتن گواهینامه چه قدر هزینه لازم دارم؟

فردای روز تولدم  از پدر و مادرم اجازه گرفتم و به نزدیک ‌ترین مرکز آموزش رانندگی رفتم.

سلام خانم: سلام

اومدم برای آموزش رانندگی اسم بنویسم

خانم منشی: مدارک کردی؟

نه، چه مدارکی می‌ خواد؟

خانم منشی: روی دیوار اون‌ها رو دقیق بخون و برو آماده کن و بیار

سرم را چرخوندم طرف دیوار، از توی کیفم یه خودکار و برگه درآوردم و شروع به نوشتن کردم. حین نوشتن یکی‌ یکی بررسی می‌ کردم که ببینم کدوم را دارم. خدا رو شکر همه رو داشتم فقط عکس  باید می ‌گرفتم. از دفتر خداحافظی کردم و به طرف خانه به راه افتادم.

فردای همون روز با کلیه مدارک باز رفتم آموزشگاه، خانم منشی بعد بررسی ی فرم بهم داد تا ببرم پیش چشم ‌پزشکی و همین طور گروه خونی خودم مشخص کنم.

همچنین ببینید: سوالات آیین نامه ۱۴۰۱

هزینه ثبت نام گواهینامه

هزینه معاینات چشم ‌پزشکی و آزمایش گروه خونی 180000 تومان شد.

بعد تأیید چشم پزشک و گرفتن جواب آزمایش، برای واریز پول به چندین حساب برای کاردکس راهی بانک شدم. چهار تا فیش از متصدی بانک گرفتم و شروع به پر کردنشون کردم.

  • نیروی انتظامی و شهرداری 40000 تومان برای صدور گواهی‌نامه
  •  وزارت دارایی و شهرداری 40000 تومان برای تمبر

اصل همه فیش‌ها را بردم دادم خانم منشی، هنوز خیلی کار مونده بود باید یه کتاب آیین ‌نامه به قیمت 20000 تومان می‌ گرفتم ( شما می توانید کتاب آیین نامه را به صورت رایگان داخل سایت به صورت فایل دانلود کنید )  ا و برای هزینه کلاس‌های تئوری مبلغ 180000 تومان و عملی مبلغ 800000 تومان را واریز می کردم.

چند روز بعد از آموزشگاه باهام تماس گرفتن که راس ساعت برای شرکت در کلاس‌های حضوری برم. صبح سر ساعت تو کلاس حاضر بودم، خدا رو شکر ۸ جلسه کلاس تئوری را در ۱۶ ساعت با موفقیت پشت سر گذاشتم.

روز امتحان رسید افسر بعد از دادن برگه‌ های آزمون با صدای بلند گفت، کیا نوبت اولشون نیست؟ یه نفر اون ته سالن گفت آقا ما! افسر نزدیک شد و گفت فیش ………….تومانی برای آزمون مجدد تئوری را واریز کردید؟ گفت بله، مشغول شو پس بنویس.

امتحان تئوری بدون هیچ مشکلی تمام شد و با نمره بالایی قبول شدم. منشی سر کلاس اومد و گفت اونایی که قبول شدن یکی یکی بیایید دفتر تا مربی کلاس‌های عملی و ساعت هر شخص را براشون مشخص کنم.

کلاس های عملی را در ۱۲ جلسه به پایان بردم و روز امتحان فرا رسید. افسر هر سری اسم ۴ نفر از ما را می ‌خواند و بعد سوار شدن یکی‌ یکی امتحان گرفته می شد. افرادی که قبول می شدن با خوشحالی و کارتکس به دست به طرف آموزشگاه می ‌رفتند تا بقیه مراحل گرفتن گواهی ‌نامه و صدور آن را طی کنند.

از بین اون‌ها من برای اولین بار نتونستم در امتحان عملی نمره قبولی کسب کنم و با کوچک ‌ترین خطا مجبور به دادن امتحان دوباره شدم. باز باید مبلغ 10000تومان را برای گرفتن آزمون مجدد عملی واریز می ‌کردم. ولی خدا را شکر در سری دوم گواهی‌نامه را گرفتم.

الان دیگه حسرت رانندگی بقیه را ندارم و با حفظ قوانین و مقررات تونستم برای خودم راننده قانون‌ مندی باشم.

هزینه گواهینامه پایه 3 به صورت خلاصه:

اگه حوصله خواندن متن بالا را ندارید در اینجا به صورت خلاصه هزینه ها گرفتن گواهینامه را که مربوط به سال 1399 هست نوشتیم در اخر اگر سوالی هست در قسمت نظرات بپرسی

قیمت ثبت نام گواهینامه

جمع کل این هزینه ها چیزی بین 1 میلیون تا 1400 هزار خواهد بود ( قیمت ها بستگی به منطقه و شرایط آموزشگاه ها یکم متغیر هستند)

  1. هزینه کلاس های تئوری که چیزی بین 15 تا 17 ساعت طول خواهد کشید: 180,000 تومان است
  2. هزینه کلاس عملی که چیزی بین 20 تا 25 ساعت طول خواهد کشید: 800,000 تومان خواهد بود
  3. هزینه به ازای هر دفه مردودی در گرفتن ایین نامه : 3000 تومان ( در صورت رد شدن تا یک هفته حق ثبت نام مجدد ندارید)
  4. هزینه مردودی در آزمون عملی ایین نامه رانندگی : 10,000 تومان
  5. هزینه تمبر که باید به حساب شهرداری و نیروی انتظامی واریز شود: 40,000 تومان
  6. هزینه چشم پزشگی و آزمایش خون : 180,000 تومان

هزینه ثبت نام گواهینامه


همچنین ببینید: تابلوها و علائم راهنمایی و رانندگی

شاید دوست داشته باشید بخوانید:  اتومبیل و اتومبیل رانی و تکنولوژی های جدید
برنامه تست آیین نامه ۱۴۰۱

آزمون شبیه سازی شده که می توانید قبل از ازمون اصلی خودتان را محک بزنید

نوشته های مشابه

‫3 دیدگاه ها

  1. من گواهینامه رانندگی پایه سوم بیسواد میخوام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.